Zavrieť

Porady

Mohol sa mi poškodiť meniskus?

Ahoj poraďáci, som taká nešťastná.
Podarilo sa mi spadnúť zo schodov, pričom najviac som spadla váhou svojho tela na ľavé koleno rovno na kosť-jabĺčko, nemám pocit, že by došlo k vyvrtnutiu, nejaké puknutie som nepočula, postupne som rýchlo dopadla na druhé koleno, lakeť..., zbieranie sa zo zeme nebudem opisovať. Koleno cez deň bolelo dosť (aj to druhé, ale menej), v noci však nebolelo a spala som dobre. Nemám ho ani opuchnuté, len mám pocit stuhnutia a pobolieva pri chodení, nie však nejako výrazne. Môžem vojsť do vane a vyjsť z nej, ísť do podrepu ... ohybnosť je pre mňa prijateľná.
Chcela by som poprosiť poraďákov znalých vecí okolo kolien o ich názor-skúsenosť (nikomu taký pád neželám), či ak si to odniesol meniskus, môže sa to prejaviť väčšími bolesťami a opuchom aj časovo neskôr a prípadne v akom čase od pádu. Našla som totiž na internete, že v prípade poškodenia meniska bolesť nemusí byť nutne prudká, opuch sa môže vytvárať aj až do niekoľkých dní po jeho poškodení...(neviem, či som to pochopila dobre). V podstate len hľadám odpoveď na otázku, či sa mi mohol poškodiť meniskus pri tomto páde a počítať aj s tým, že možno už v pondelok alebo aj neskôr ma môže čakať tortúra po lekároch v súvislosti s týmto pádom, že aj letná dovolenka môže byť ta-tam. Keby bola jeseň, tak ma to tak netrápi, ale teraz kvôli rodine.
Za každú odpoveď ďakujem, prípadne aj za pripojenie rady, ako teraz po páde s tým mojim kolenom ďalej "spolupracovať".
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobry den,
    ci sa jedna o poskodenie menisku, sa da zistit vysetrenim MRI. Bolest ani edem sa nemusi prejavit ihned. Urcite by bolo dobre zajst k ortopedovi, pretoze pri takomto uraze kolena nemusi byt poskodeny len meniskus, ale aj vazy alebo vnutroklbove casti kosti. Ak by sa jednalo o poskodenie prekrvenej casti, vacsinou sa zranenie upravi samo, inak sa robi artroskopia.
    buchač ...hehehe....a k tomu ortopédovi je potrebné ísť čím skôr ....
    Teda aspoň k sestričke sa dostať , aby sa ten pacient mohol objednať na ten nejaký termín ....cca1/2 roka čakania na vyšetrenie .....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie som odborník, ale zať spadol menej drasticky a noha ho pobolievala, neskôr bolela a napokon pre bolesť musel aj tak ísť k lekárovi, absolvoval vyšetrenia a teraz chodí na rehabilitácie, nosí ortézu, absolvoval liečenie - magnetoterapia? neviem presne. Nie je to meniskus, "len" väzivo, ale lekár poznal a aj povedal, že prišiel neskoro, mal prísť hneď - chodením si stav iba zhoršoval. Podotýkam, že žiaden opuch nevznikol.
    Chcem povedať, že čím skôr pôjdeš k lekárovi - nájdeš si čas, tým lepšie.

    Mohol sa mi poškodiť meniskus?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.