Zavrieť

Porady

Keď "tragická" nehoda vo mne vyvolala úľavu, alebo- však ten blázon mohol zabiť ajnás

Vždy keď vyhasne zbytočne ľudský život, tak vždy ma to zabolí a to aj vtedy keď sa jedná o úplne cudzieho človeka, ktorého nepoznám.Vždy mám z toho na duši zlý pocit a je mi to ľúto, ale dnes pri sledovaní správ som v sebe zažil úplne opačný pocit a to obrovskú úľavu, a pocit, že spravodlivosť niekedy naozaj existuje.
Auto sa dnes ráno rútilo ulicami Bratislavy vyše 200km rýchlosťou, nerešpektovalo semafory, kde bez nejakých zaváhaní prefujazdilo na červenú- našťastie sa táto jazda skončila po 500m od uvedeného semaforu a skončila sa šťastne!
Vždy keď autom vchádzam na cestu, tak počítam s nejakým rizikom, že sa niečo može stať- možem dostať šmyk(mimochodom , viem to a to aj napriek tomu, že jazdím opatrne), alebo može sa stať čokoľvek
Ale to že si pojdem autom do roboty pokojne, predpísanou rýchlosťou a nejaký úbohy, nadrogovaný vagabund do mňa napáli 200km rýchlosťou, tak s tým absolútne nepočítam a preto som rád, že tá jazda dopadla ako dopadla a ten hlupák " nevyvraždil" nejakú celú rodinku, nezabil nejaké dieťa, príp. rodiča niekoho- a vlastne to je jedno koho, ale človeka, ktorý sa k niekomu vracia a na ktorého niekto čaká.
Absolutne mi toho primitíva nieje ľúto a keď tam niekto náhodou k ceste postaví kríž a ja ho budem dennodenne vidieť (chodím tade do práce)- tak si pomyslím- " tak spravodlivosť nakoniec predsa existuje a ten hlupák nezabil niekoho nevinného"
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

prepáčte, ak niekto si bude myslieť, že som sa moc tvrdo vyjadril. ale píšem pod silným pocitom emocií a zajtra už by som takéto niečo nenapísal...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Bodaj by takýchto vrahov (a schválne to predchádzjuce slovo nedávam do úvodzoviek) bolo na naších cestách čo najmenej a je jedno, či to je v Blave, Košiciach, Trebišove, Ružomberku alebo čo ja viem niekde v Močenku, ale smutné je, že takýcto lumpov je medzi nami ešte veľmi, veľmi veľa
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

zdielam tvoj nazor. ked vidim takehoto kaskadera na ceste, vzdy si iba pomyslim, ze dufam ze to napali do stromu a nie do protiiduceho auta....nech si nezoberie so sebou nevinneho cloveka..
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Stanko, keď som to videla v správach, prvé čo bolo, ma poriadne zamrazilo, že zbytočne vyhasli dva mladé ľudské životy. Ale každý z nás má slobodnú vôľu a títo mladíci sa zrejme rozhodli - vedome - skončiť so životom sami. To, že si smrť neplánovali, je vedľajšie. Ak mám rozum - a u 23 ročného človeka sa už nejaký predpokladá, spolu s nejakým pocitom zodpovednosti - nepôjdem predsa cez mesto 200 km rýchlosťou a ešte k tomu na červenú. Napriek tomu, že zabili iba seba, spôsobili niekomu ukrutnú bolesť - svojim rodičom. Otázka viny či neviny rodičov je tu tiež na mieste. Ak by ich vychovávali k zodpovednosti voči sebe a voči ostatným, určite by týmto spôsobom nejazdili.
Priznávam, že určitý pocit zaďosťučinenia som mala raz, keď taký frájo v nablýskanom miliónovm aute predbiehal celú kolónu, ktorá sa po neupravenej, zasneženej ceste plazila dvadsiatkou. Na najbližšej križovatke uviazol z riadne pochrámaných autom. Našťastie sa nikomu nič nestalo, ale to doničené auto som mu z celého srdca želala.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

duficek Pozri príspevok
zdielam tvoj nazor. ked vidim takehoto kaskadera na ceste, vzdy si iba pomyslim, ze dufam ze to napali do stromu a nie do protiiduceho auta....nech si nezoberie so sebou nevinneho cloveka..
Dufiček musím Ťa tu citovať, lebo presne to si myslím aj ja, ... a keď už sa stane, že sa tam dostane aj nevinný, ja len dúfam, že tí nevinný neboli moje deti .

Stanislav 1975 - k tým krížom - z celého strdca ich nenávidím pri cestách, lebo ani nevinnému ani takému, ktorý bol nesprávny čas na nesprávnom mieste to nepostavia, postavia ich práve takýmto hazardérom, a ktorý si neváži to najcennejšie - ŽIVOT -.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

och, boze... asi zas povie niekto, ze vzdy musim pisat nieco opacne, ale fakt nesuhlasim...
nie s tym, ze chvalabohu sa nestalo nic dalsim ludom, to je dobre samozrejme ... ale mne je luto kazdeho zmareneho zivota ... je mi luto tych mladych ludi, ze strasne podcenili nebezpecenstvo ... ale toto je strasne kruty "trest", a je mi luto aj ich rodicov, surodencov, priatelov ... staci si predstavit, ze my, ktori mame uz velke deti, by sme mohli byt na ich mieste tych rodicov ... kazdy z nas obcas urobi hlupost, pri ktorej si nevieme presne spocitat nasledky a keby sme vzdy boli "trestani" rovnako prisne a nekompromisne, ... ani neviem ako pokracovat, ale je mi to cele luto, nepocitila som ani odlesk nejakej prijemnej emocie pri tej sprave...
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Stanislav 1975 Pozri príspevok
prepáčte, ak niekto si bude myslieť, že som sa moc tvrdo vyjadril. ale píšem pod silným pocitom emocií a zajtra už by som takéto niečo nenapísal...
Rozoberat akukolvek smrt z pohladu akehosi zadostucinenia mi pride scestne.
Mozno by stalo za uvahu, keby si vzdy jeden den pockal .
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ayya Pozri príspevok
och, boze... asi zas povie niekto, ze vzdy musim pisat nieco opacne, ale fakt nesuhlasim...
nie s tym, ze chvalabohu sa nestalo nic dalsim ludom, to je dobre samozrejme ... ale mne je luto kazdeho zmareneho zivota ... je mi luto tych mladych ludi, ze strasne podcenili nebezpecenstvo ... ale toto je strasne kruty "trest", a je mi luto aj ich rodicov, surodencov, priatelov ... staci si predstavit, ze my, ktori mame uz velke deti, by sme mohli byt na ich mieste tych rodicov ... kazdy z nas obcas urobi hlupost, pri ktorej si nevieme presne spocitat nasledky a keby sme vzdy boli "trestani" rovnako prisne a nekompromisne, ... ani neviem ako pokracovat, ale je mi to cele luto, nepocitila som ani odlesk nejakej prijemnej emocie pri tej sprave...
Alenka, nesuhlasim s tebou, je to písané v mojom článku- zajtra mohli zabiť niekoho z tvojích blízkych- oni jazdia takto stále, nielen jeden deň- mne sa odľahlo, že je o jedného vraha na svete menej a že ma zajtra, keď pojdem do roboty neohrozí, chvalabohu, že je o jedného potencionalneho zabijaka menej-ako by si Alenka písala keby tade išiel napr. tvoj muž a do neho by vpálili???Takže je to ok takto
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kitky Pozri príspevok
Rozoberat akukolvek smrt z pohladu akehosi zadostucinenia mi pride scestne.
Mozno by stalo za uvahu, keby si vzdy jeden den pockal .
kitky, nechcem sa opakovať- platí ten istý komentár, čo ayyke.
Inak, prešiel deň a pocit mi zostal ten istý
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kitky Pozri príspevok
Rozoberat akukolvek smrt z pohladu akehosi zadostucinenia mi pride scestne.
Mozno by stalo za uvahu, keby si vzdy jeden den pockal .
Myslim, ze Stanislav sa iba odvazil napisat to, co si aj tak vsetci (viac - menej) myslime, iba nie kazdy sa k tomu prizna. Ja sa musim priznat, ze moja prva reakcia je tiez vzdy v podstate totozna. Na druhej strane ma vzdy zamrazi pri myslienke, ze ja som bol v tom veku uplne presne taky isty...
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Stanislav 1975 Pozri príspevok
kitky, nechcem sa opakovať- platí ten istý komentár, čo ayyke.
Inak, prešiel deň a pocit mi zostal ten istý
samozrejme ze by som reagovala inak, keby islo o mojich blizkych, co je pochopitelne. ale tesit sa z niecej smrti " do foroty" a nepoznat vobec ziadne relevantne suvislosti okrem toho, ze isli rychlo, je dost malo na to, aby som citila ulavu, ze nezabili prave mna a ze je o dalsich vrahov na cestach menej.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Stanislav 1975 Pozri príspevok
... že je o jedného vraha na svete menej a že ma zajtra, keď pojdem do roboty neohrozí, chvalabohu, že je o jedného potencionalneho zabijaka menej-ako by si Alenka písala keby tade išiel napr. tvoj muž a do neho by vpálili???Takže je to ok takto
to chapem, ze sa tesis, ked sa tebe a tvojim blizkym nic nestalo, ... v zivote su vselijake nastrahy, nielen zavinene inymi ludmi ... mnohym veciam v zivote nerozumieme, napr. kvetinace padajuce z vysky mozu narobit sarapatu... a pritom ich povodna uloha je potesit ludi krasnymi kvetinkami...

ale ked sa vcitujeme, ... ty mas este malicke deti a uz sa obcas stane, ze ta neposluchnu ... neverim, ze rodicia toho chlapca ho nabadali, aby bol neopatrny a sialenou jazdou ohrozoval nevinnych ludi... skus si napr. predstavit, ze v tom aute by bol nedajboze tvoj brat... a este by teba a tvojich rodicov odsudzovali za to, ste spoluzodpovedni a pozerali sa na vasu rodinu, ako na rodinu vraha

toto su tazke veci, mne to skratka pride strasne "od veci" a je mi z toho smutno, ved - oni nikoho okrem seba nezabili a nazvat ich vrahmi, to uz fakt vobec nie ... kde je v takychto situaciach nase krestanstvo? a navyse: aj v inych pripadoch: rozhodovat o tom, pokial je to (ano, uznam!) absolutne nebezpecne spravanie, ale stale este neumyselne a odkial je to uz umyselne zavinenie smrti niekoho ineho, uf! ... to by som si fakt netrufla... ja to skratka vnimam ako jedno velke a polutovaniahodne nestastie a "nijakovsky" sa z toho neviem tesit...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kitky Pozri príspevok
samozrejme ze by som reagovala inak, keby islo o mojich blizkych, co je pochopitelne. ale tesit sa z niecej smrti " do foroty" a nepoznat vobec ziadne relevantne suvislosti okrem toho, ze isli rychlo, je dost malo na to, aby som citila ulavu, ze nezabili prave mna a ze je o dalsich vrahov na cestach menej.
Kitky, ja sa neteším, nikde som to nenapísal, kde je to napísané? Ja som len rád a odľahlo mi, že zajtra pojdem do práce o niečo bezpečnejšie...
A relevantné skutočnosti? 200km rýchlost v meste( aká je povolená?) a najma išli na červenú, podotýkam IŠLI NA ČERVENÚ!!!!- to už kitky aké relavantné ďalšie skutočnosti chceš? To už fakt mali niekoho zabiť?
NO COMMENT
A ešte raz 200km rýchlosťou išli na červenú!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 26.12.07 at 12:14 Dôvod: gramatická chyba
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Prečo musíme ľutovať zločincov? Kto sa postará o obete???
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kitky Pozri príspevok
samozrejme ze by som reagovala inak, keby islo o mojich blizkych, co je pochopitelne. ale tesit sa z niecej smrti " do foroty" a nepoznat vobec ziadne relevantne suvislosti okrem toho, ze isli rychlo, je dost malo na to, aby som citila ulavu, ze nezabili prave mna a ze je o dalsich vrahov na cestach menej.
Kitky, prečítaj si prvú vetu, čo si napísala- nič viac k tomu nemám čo dodať.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Kitky, ja sa neteším, nikde som to nenapísal, kde je to napísané? Ja som len rád a odľahlo mi, že zajtra pojdem do práce o niečo bezpečnejšie...
A relevantné skutočnosti? 200km rýchlost v meste( aká je povolená?) a najma išli na červenú, podotýkam IŠLI NA ČERVENÚ!!!!- to už kitky aké relavantné ďalšie skutočnosti chceš? To už fakt mali niekoho zabiť?
NO COMMENT
A ešte raz 200km rýchlosťou išli na červenú!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
Ked budes rozmyslat v suvislostiach, pochopis, ze nepojdes do prace o nic bezpecnejsie ako predtym.
Viem co urobili, nepotrebujem na to 350 vykricnikov.Zaplatili za to dan najvyssiu.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Prečo musíme ľutovať zločincov? Kto sa postará o obete???
ale no ...?!? ... zlocinci su predsa ti, ktori spachali zlocin a aj sud o nich tak rozhodol... toto tvoje zvolanie povazujem za klise a pokus dodatocne ospravedlnit zalozenie takejto temy ... sorry ...

ja prave ich dvoch v tomto pripade povazujem za obete ... napr. vlastnej nerozvaznosti, nezodpovedneho a neprimeraneho riskovania ... ale iste nie za zlocincov...
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ayya Pozri príspevok
ale no ...?!? ... zlocinci su predsa ti, ktori spachali zlocin a aj sud o nich tak rozhodol...
napisal som jeden prispevok ako reakciu, ale radsej som ho neodoslal.
napisal som to teraz ale inak, tu je reakcia

ak ti niekto zastreli clena rodiny len tak bez priciny....bude ten clovek pre teba zlocinec? aj vtedy ked toho cloveka nas spravodlivy a nepodplatitelny sud sprosti viny? potom by ten clovek uz mal cisty ako lalia vsak?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

duficek Pozri príspevok
napisal som jeden prispevok ako reakciu, ale radsej som ho neodoslal....
ja presne tak pred chvilkou ...
rozumiem ti, co si napisal ... obcas, ked som sa niekde docitala napr. ze niekto ublizil malemu dietatu, tak tiez som sa vyjadrila, ze asi by som bola schopna ho potrestat sama, keby ublizil mojim detom ... lenze aj si pri tom uvedomujem dve veci: 1. to je starozakonne jednanie z pohladu krestanstva a 2. z pohladu sucasnej spolocnosti by som si za to potom zasluzila trest aj ja, ... nemozeme byt vykonavatelmi spravodlivosti, mali by fungovat na to ustanovene institucie ...
ale to sme naozaj zabludili kusok vedla do inej temy ... v tejto teme nemozem inak, iba pozmenit tvoj predchadzajuci prispevok: ked vidim takych sialenych vodicov, tak si vzdy pomyslim: dufam, ze nezabiju niekoho nevinneho a dufam, ze to neprasknu do nejakeho stromu a dufam, ze pridu k rozumu a zacnu jazdit bezpecne ...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ja si tiež myslím, že auto je zbraň v rukách človeka na cestách a ten kto ju nevie používať, by nemal mať na ňu nárok a nepatrí mu vodičák-tak ako nepatrí zbrojný pas... Bohužiaľ to nieje vždy možné a tak túto zbraň neraz sám človek použije proti sebe. - to je ten prípad samovrahov ženúcich sa 200km rýchlosťou. Ak ak to využíva vedome v mestách a v obydliach medzi ľudmi to mi pripadá akoby chcel vystrieľať pol mesta.... a to by som bez milosti trestala...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať