Zavrieť

Porady

Keď "tragická" nehoda vo mne vyvolala úľavu, alebo- však ten blázon mohol zabiť ajnás

Vždy keď vyhasne zbytočne ľudský život, tak vždy ma to zabolí a to aj vtedy keď sa jedná o úplne cudzieho človeka, ktorého nepoznám.Vždy mám z toho na duši zlý pocit a je mi to ľúto, ale dnes pri sledovaní správ som v sebe zažil úplne opačný pocit a to obrovskú úľavu, a pocit, že spravodlivosť niekedy naozaj existuje.
Auto sa dnes ráno rútilo ulicami Bratislavy vyše 200km rýchlosťou, nerešpektovalo semafory, kde bez nejakých zaváhaní prefujazdilo na červenú- našťastie sa táto jazda skončila po 500m od uvedeného semaforu a skončila sa šťastne!
Vždy keď autom vchádzam na cestu, tak počítam s nejakým rizikom, že sa niečo može stať- možem dostať šmyk(mimochodom , viem to a to aj napriek tomu, že jazdím opatrne), alebo može sa stať čokoľvek
Ale to že si pojdem autom do roboty pokojne, predpísanou rýchlosťou a nejaký úbohy, nadrogovaný vagabund do mňa napáli 200km rýchlosťou, tak s tým absolútne nepočítam a preto som rád, že tá jazda dopadla ako dopadla a ten hlupák " nevyvraždil" nejakú celú rodinku, nezabil nejaké dieťa, príp. rodiča niekoho- a vlastne to je jedno koho, ale človeka, ktorý sa k niekomu vracia a na ktorého niekto čaká.
Absolutne mi toho primitíva nieje ľúto a keď tam niekto náhodou k ceste postaví kríž a ja ho budem dennodenne vidieť (chodím tade do práce)- tak si pomyslím- " tak spravodlivosť nakoniec predsa existuje a ten hlupák nezabil niekoho nevinného"
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Je mi smutno, smutno, smutno. Prečo? No preto, že sa mi nechce veriť, že
človek môže pocítiť úľavu, keď vyhasnú dva mladé ľudské životy. Chcem len veriť, že prvý príspevok si neprečítali rodičia a ani žiaden blízky človek týchto chlapcov. Život na tejto Zemi je príliš krátky na takéto pocity. Viem, že každý si chráni svoju rodinu, svoje deti, svojich blízkych, ale, čo keď nechtiac spôsobíme niečo podobné inému človeku. Nebudem a nechcem privolávať nič zlé. To, že by boli cesty bezpečnejšie, tým, že zahynuli títo dvaja mladí ľudia, dovoľte, aby som zapochybovala, určite nie. Stačí sa pozerať okolo seba. Hazardérov na cestách zostalo stále veľa, takže v tomto smere sa cítiť bezpečnejšie určite nebudem. Vždy hovorím, že porušenie pravidiel sa trestá, a títo dvaja mladí ľudia pravidlá porušili a Bohužiaľ zaplatili daň najvyššiu.
Prepáčte, tiež som len potrebovala vyjadriť svoj pocit.
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Ukončime túto tému!!

Ten, kto si príspevky prečíta - urobí si úsudok sám. Bude ovplyvnený tým čo už skúsil, čo všetko prežil.

Myslím, že sa nehovorí nadarmo: "o mrtvých len dobre".

Nech odpočívajú v pokoji. My ostatní máme šancu sa poučiť.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Olice Pozri príspevok
Je mi smutno, smutno, smutno. Prečo? No preto, že sa mi nechce veriť, že
človek môže pocítiť úľavu, keď vyhasnú dva mladé ľudské životy.
Asi si dobre nečítala prvý príspevok. Neviem ako dobre poznáš Bratislavu a ako vieš šoférovať ale ak niekto ide skoro 200 km/h po mestskej ceste so semaformi tak musí nabúrať a je len štastie že si to odniesli len tí v aute,kľudne tých mŕtvych bolo viac. Neviem aký dôvod mali na to aby išli tak rýchlo ale boli to nie neskúsení ale nebezpeční magori lebo to, čo si oni dovolili by si nedovolili ani policajný kukláči s obrneným autom a zapnutými majákmi a tí sú na také jazdy školení.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
STRELEC Pozri príspevok
... a navyše podľa mňa kolidujú s našou "ústavou"- etiketou. V bode 10.). Nie nadarmo tam Richard s Jozefom múdro zakomponovali aj "pakt o neútočení". Veď k ničomu nevedie (tie osobné ataky samozrejme).
Ja uz len poslednu poznamku k tomu nestastnemu prispevku. Uvedomujem si, ze som porusila etiketu tohoto portalu. Co ma samozrejme velmi mrzi. Ked som to pisala som si uvedomovala, ze som dost " naslapnuta" a ze by som to mala cele zmazat. Stlacila som Enter.
Presne ako Stanislav1975 vo svojom " spravodlivom rozhorceni " ked sem vnasa temy , ked je z niecoho maximalne vytoceny.Temy, ktore nikdy nemozu koncit, temy, ktore nikoho nemozu obohatit a temy, ktore uplne zbytocne rozdeluju ludi.Temy , po ktorych nam nie je dobre.
Tym nechcem povedat, ze aj debaty o rozdielnostiach nie su potrebne , su ale nikdy by nemali byt zalozene ako jednostranny nadupany citovy vylev , ktory ani nemoze skoncit inak, nez skoncil.
Vsetko zle, je na nieco dobre. Nie vzdy s touto vetou suhlasim, ale dufam, ze teraz by sa to mohlo udiat.
Ostatne ponechavam na Richardovi.Neviem co sa deje, ked sa porusi etiketa.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

bepo Pozri príspevok
Asi si dobre nečítala prvý príspevok. .....
Ver, že som veľmi dobre čítala....
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

kitky Pozri príspevok
Ja uz len poslednu poznamku k tomu nestastnemu prispevku. Uvedomujem si, ze som porusila etiketu tohoto portalu. Co ma samozrejme velmi mrzi. Ked som to pisala som si uvedomovala, ze som dost " naslapnuta" a ze by som to mala cele zmazat. Stlacila som Enter.
Presne ako Stanislav1975 vo svojom " spravodlivom rozhorceni " ked sem vnasa temy , ked je z niecoho maximalne vytoceny.Temy, ktore nikdy nemozu koncit, temy, ktore nikoho nemozu obohatit a temy, ktore uplne zbytocne rozdeluju ludi.Temy , po ktorych nam nie je dobre.
Tym nechcem povedat, ze aj debaty o rozdielnostiach nie su potrebne , su ale nikdy by nemali byt zalozene ako jednostranny nadupany citovy vylev , ktory ani nemoze skoncit inak, nez skoncil.
Vsetko zle, je na nieco dobre. Nie vzdy s touto vetou suhlasim, ale dufam, ze teraz by sa to mohlo udiat.
Ostatne ponechavam na Richardovi.Neviem co sa deje, ked sa porusi etiketa.
nie som si celkom ista, ze si nieco porusila a pokusim sa to vysvetlit, kym sem pride richard ... ten menovany bod je tu:

"10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena."

Ked admin pripustil, ze porada bude mat dve casti (odbornu a oddychovu) tak uplne logicky treba pocitat s tym, ze v tej oddychovej sekcii bude castejsie dochadzat k "roznym nazorom" ...

navyse: netyka sa ten bod hlavne odbornej casti? ... v ktorej sa maju zadavat otazky? - tato stanova tema nebola ziadnou otazkou ale "nazorom" a preto odhadujem, ze stano ani necakal "odpovede" ale dalsie nazory a (!) navyse bol netrpezlivy dvakrat tuto svoju temu "posunul" hore v najnovsich prispevkoch, kym sa ako prvy "chytil" duficek

... a ze mame nazory rozne, to je uplne normalna vec divne by bolo, keby sme mali nazory rovnake
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Myslela som, že porada je o niečom inom nie o vzájomnom osočovaní som z toho dosť sklamaná, že ak niekto vyjadrí svoj nazor dostane sa mu len kopa nádavok a osočovanie.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Presne tak, Porada nie je ventil, ani voľné diskusné fórum.
Porada je v prvom rade na hľadanie odpovedí na rôzne otázky.

Diskusia, teda kaviareň je len časť Porady, kde sa chceme radi stretávať. Nie sťažovať sa, či hádať.

Tému uzatváram.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať