Zavrieť

Porady

Keď "tragická" nehoda vo mne vyvolala úľavu, alebo- však ten blázon mohol zabiť ajnás

Vždy keď vyhasne zbytočne ľudský život, tak vždy ma to zabolí a to aj vtedy keď sa jedná o úplne cudzieho človeka, ktorého nepoznám.Vždy mám z toho na duši zlý pocit a je mi to ľúto, ale dnes pri sledovaní správ som v sebe zažil úplne opačný pocit a to obrovskú úľavu, a pocit, že spravodlivosť niekedy naozaj existuje.
Auto sa dnes ráno rútilo ulicami Bratislavy vyše 200km rýchlosťou, nerešpektovalo semafory, kde bez nejakých zaváhaní prefujazdilo na červenú- našťastie sa táto jazda skončila po 500m od uvedeného semaforu a skončila sa šťastne!
Vždy keď autom vchádzam na cestu, tak počítam s nejakým rizikom, že sa niečo može stať- možem dostať šmyk(mimochodom , viem to a to aj napriek tomu, že jazdím opatrne), alebo može sa stať čokoľvek
Ale to že si pojdem autom do roboty pokojne, predpísanou rýchlosťou a nejaký úbohy, nadrogovaný vagabund do mňa napáli 200km rýchlosťou, tak s tým absolútne nepočítam a preto som rád, že tá jazda dopadla ako dopadla a ten hlupák " nevyvraždil" nejakú celú rodinku, nezabil nejaké dieťa, príp. rodiča niekoho- a vlastne to je jedno koho, ale človeka, ktorý sa k niekomu vracia a na ktorého niekto čaká.
Absolutne mi toho primitíva nieje ľúto a keď tam niekto náhodou k ceste postaví kríž a ja ho budem dennodenne vidieť (chodím tade do práce)- tak si pomyslím- " tak spravodlivosť nakoniec predsa existuje a ten hlupák nezabil niekoho nevinného"
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
duficek Pozri príspevok
zasnem aj ja. ziva vymena nazorov, to je v poriadku, ale prejst do osobnych utokov a urazok len kvoli inemu nazoru je ubohe....do temy som sa zapojil, chvilku som ju nesledoval a potom som tak vypulil oci
duficek poprosim ta vypul ich este viac a precitaj si znovu co som napisala.
ja respektujem cudzie nazory.mne sa nepaci, ked niekto zalozi srdcervucu kontroverznu temu a z prvej utecie tak ze ju necha zamknut a do druhej cize dnesnej sa vrati uz ovela kludnejsi a pomaly ako obet.ale medzitym sa deju veci. o tom bol moj posledny prispevok. neviem to zrozumitelnejsie vysvetlit.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

bohuzial, cital som to viac krat a oci vypulil dost aby som vedel precitat osobny utok a urazku.
je mi jedno kolko kontroverznych tem zalozil a na kolko jeho prispevkov dohromady reagujes.

poradu povazujem za seriozne forum, bohuzial cim viac je tu clenov, tym viac nazorov a tem sa tu vytvara a nie kazdy vie v slusnej forme reagovat...vid tvoj prispevok
0 0
katkapekly katkapekly

katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
...nejaký úbohy, nadrogovaný vagabund do mňa napáli 200km rýchlosťou,...
...a ten hlupák " nevyvraždil" nejakú celú rodinku
...Absolutne mi toho primitíva nieje ľúto...
...tak si pomyslím- " tak spravodlivosť nakoniec predsa existuje a ten hlupák nezabil niekoho nevinného"
Nepridávam sa ani na jednu ani na druhú stranu tejto diskusie, lebo každá minca má dve strany, ale keď nechcem, aby ma niekto nazýval hlupákom, tak si tiež hore vyznačené výrazy odpustím. A ak to neviem, a ospravedlním to tým, že píšem pod vplyvom silných emócií, tak musím rešpektovať aj to, že aj iní majú emócie a tiež to proste môžu niekedy nezvládnuť. Tak nevyčítajme druhým to, čo tiež robíme.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ja trosku rozdiel pisat o ubohych hlupakoch a pisat si tu navzajom adresne o hlupacikoch a posielani sa na vysetrenia a zakazovani chodit na fora....

islo mi o osobny utok, nie o nadavky ako take...ved pocul (a obcsa aj povedal ) som aj horsie
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

katkapekly Pozri príspevok
Nepridávam sa ani na jednu ani na druhú stranu tejto diskusie, lebo každá minca má dve strany, ale keď nechcem, aby ma niekto nazýval hlupákom, tak si tiež hore vyznačené výrazy odpustím. A ak to neviem, a ospravedlním to tým, že píšem pod vplyvom silných emócií, tak musím rešpektovať aj to, že aj iní majú emócie a tiež to proste môžu niekedy nezvládnuť. Tak nevyčítajme druhým to, čo tiež robíme.
S tým rozdielom, že tu niekto vedome chcel ublížiť a tom je celá téma a tieto pomenovania mu právom patria! a vysvetľujte to ako len chcete. Stano píše o človeku, ktorý sa nesprával ako človek, žiaľ...
Naposledy upravil Halli : 26.12.07 at 20:58
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
duficek Pozri príspevok
ja trosku rozdiel pisat o ubohych hlupakoch a pisat si tu navzajom adresne o hlupacikoch a posielani sa na vysetrenia a zakazovani chodit na fora....

islo mi o osobny utok, nie o nadavky ako take...ved pocul (a obcsa aj povedal ) som aj horsie
Asi to bude tým,že... kto seje vietor, zožne búrku...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ayyka, vieš, je to tak nič a nik nám nevadí, kým sa nás to netýka- sme proti trestu smrti, ale len kým nám niekto nezabije niekoho koho máme radi, VOJNA? čo nám ma vadiť nejaká vojna v Iraku, Darfúre a pod.?Však sa nás to "netýka", ale raz sa nám može všeličo stať a zrazu svoje myslenie zmeníme
A ja som šťastný, že žijem kde žijem a kedy žijem
a kukučke je to jedno všetko- však musíme byť ľudomilní-falošne ľudomilný

Svoj názor som prezentoval, ako aj dovody a zdržiavam sa odteraz akýchkoľvek ďalších reakcíí
Mimochodom, za všetkym si stojím, svoje názory nemením a aj za tým, čo tu kukučka linky dáva.
ej, ej Stano
nežiadala som od teba, aby si zmenil názory, ale aby si držal na uzde svoje výbuchy. Opakujem sa: stačí prečítať názvy tém, ktoré si založil.
A odkiaľ vieš, čo mne je, alebo nie je jedno? Že netancujem niekomu na hrobe ako ty? To považuješ za falošnú ľudomilnosť?
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Pôvodca textu príspevku: Danila;Jamis
Nie každý má na túto debatu pevné nervy ako Ty...
...kto umí, umí...

------------------------------------------------------------------
ayya Pozri príspevok
ech, dievcata neviem, ci to nemyslite ironicky, ale ... hrajme sa, ze nie, ok? ... takato vymena nazorov moze precistit vzduch, horsie su podpasovky ... jednu som zazila este v roku 1998 a ta ma veru zobrala ale potom som si povedala, ze sama seba nemusim brat az tak velmi vazne .... a ulavilo sa mi ... aj tu sa uz vyskytli "podpasovky", nemusim uvadzat priklady, ze nie? staci sa pozriet kusok vyssie nad tento moj prispevok

----------------
doplnujem, aby nevzniklo nedorozumenie .... uz sa neda pozriet ta podpasovka - autor Exrevucan ju vymazal

ayya nemyslela som to ironicky. Ozaj Ťa obdivujem za Tvoj prístup.
Ja osobne sa ľahko nechám uniesť svojmi pocitmi a to je niekedy veľmi na škodu.
0 0
katkapekly katkapekly

katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac
duficek Pozri príspevok
ja trosku rozdiel pisat o ubohych hlupakoch a pisat si tu navzajom adresne o hlupacikoch a posielani sa na vysetrenia a zakazovani chodit na fora....

islo mi o osobny utok, nie o nadavky ako take...ved pocul (a obcsa aj povedal ) som aj horsie
Súhlasím a viem, že to je rozdiel a uvedomovala som si to, už keď som písala príspevok, ale myslím, že keď niekto založí horúcu tému plnú urážok a citových výlevov, tak musí byť pripravený, že niekto bude aj nesúhlasiť. Absolútne neobhajujem kitky za to, čo napísala. Nikdy by som ja niečo podobné neodoslala, pripadala by som si, že som klesla na nižšiu úroveň, ale tiež by som o niekom, kto má odpočívať v pokoji nenapísala že bol hlupák a primitív. Mne išlo o zváženie slov, ktoré napíšem a odošlem. A to na jednej i druhej strane.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Nebola som dlho na Porade, užívala som si sviatky pokoja. Zhodou náhod priateľka mojej dcéry Diana bola veľmi dobrou priateľkou jedného z tých dvoch mŕtvych chlapcov...
Ešte o 1.00 hod v noci s ním Diana hovorila. Doteraz sa z toho nemôže spamätať a nemôže tomu uveriť. Moja dcéra ich nepoznala.
Viem, že sú tu dva protichodné názory na túto tému. No aj keď je vina oboch chlapcov neodškriepiteľná, môže to zmierniť úžasnú bolesť tých, ktorí ich milovali...? Určite nie!
Naposledy upravil cloe : 26.12.07 at 22:56
0 0
Exrevucan Exrevucan

Exrevucan je offline (nepripojený) Exrevucan

ayya Pozri príspevok
ech, dievcata neviem, ci to nemyslite ironicky, ale ... hrajme sa, ze nie, ok? ... takato vymena nazorov moze precistit vzduch, horsie su podpasovky ... jednu som zazila este v roku 1998 a ta ma veru zobrala ale potom som si povedala, ze sama seba nemusim brat az tak velmi vazne .... a ulavilo sa mi ... aj tu sa uz vyskytli "podpasovky", nemusim uvadzat priklady, ze nie? staci sa pozriet kusok vyssie nad tento moj prispevok

----------------
doplnujem, aby nevzniklo nedorozumenie .... uz sa neda pozriet ta podpasovka - autor Exrevucan ju vymazal

Bol som rok mimo SR a nemohol som sa už pozerať na tu dutú samoľubosť s akou sa tu prezentuješ. Ja viem tiež anglicky a nemusím sa tu zakaždu cenu vystatovať primitívnymi frázami a skratkami...V tej samoľubej zahladenosti si si ani nevšimla že som to vymazal. Nestalo mi totiž za to, aby si na to reagovala a bavil som sa s tebou. Tvoje ani kitkine nazory v tejto téme nikto nepotrebuje. A kludne sa naduvaj, zajtra odchádzam opet preč.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Precitala som si celu temu a mam pocit, ze nastal spravny cas ju uzavriet.
Clovek ma svoj vlastny nazor, treba si za nim stat a bez vycitiek. Vlastny nazor znamena moj vlastny pohlad na problem. Preto moj nazor nesmiem nikomu vnucovat - pretoze je moj. Iny clovek moze mat svoj nazor a za nim si stat. Myslim si, ze nema zmysel diskutovat o tom kto ma pravdu, pretoze tieto diskusie stracaju vyznam, nevedu k nicomu, ale naopak odoberaju energiu, silu a nicia vztahy. Nedajme sa znechutit a pokazit si posledne dni tohto roka hadkami a hlavne nevnasajme do porady temy, ktore nas v konecnom dosledku rozdeluju.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Exrevucan Pozri príspevok
... a bavil som sa s tebou... zajtra odchádzam opet preč.
jasne, bavme sa este... co napriklad klasika? ... taky jan kollar a jeho slavy dcera ... takze: slávme slávne slávou slávnych slávov ... doplnis si? a co tam "preč" budes robit? zakladat SVB? iba sa pytam, ok?

p.s.: ten tvoj vymazany prispevok mam stiahnuty
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Kukučka- na Porade ani nikde inde nemôžeš dávať link na výsledok vyhľadávania lebo ten má obmedzenú dobu platnosti a ostatní to uvidia ako neplatný link.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

ludmilla Pozri príspevok
Precitala som si celu temu a mam pocit, ze nastal spravny cas ju uzavriet.
Clovek ma svoj vlastny nazor, treba si za nim stat a bez vycitiek. Vlastny nazor znamena moj vlastny pohlad na problem. Preto moj nazor nesmiem nikomu vnucovat - pretoze je moj. Iny clovek moze mat svoj nazor a za nim si stat. Myslim si, ze nema zmysel diskutovat o tom kto ma pravdu, pretoze tieto diskusie stracaju vyznam, nevedu k nicomu, ale naopak odoberaju energiu, silu a nicia vztahy. Nedajme sa znechutit a pokazit si posledne dni tohto roka hadkami a hlavne nevnasajme do porady temy, ktore nas v konecnom dosledku rozdeluju.
... a navyše podľa mňa kolidujú s našou "ústavou"- etiketou. V bode 10.). Nie nadarmo tam Richard s Jozefom múdro zakomponovali aj "pakt o neútočení". Veď k ničomu nevedie (tie osobné ataky samozrejme).
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Pomaly končí rok 2007 a pomaly by mala končiť aj táto téma.
K ničomu nevedie, len ak k roztržkám a tie nám predsa nie sú potrebné. Sú iné dôležitejšie veci, ktoré nás čakajú a ktoré nám dúfam prinesú radosť.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

jamis Pozri príspevok
Pomaly končí rok 2007 a pomaly by mala končiť aj táto téma.
K ničomu nevedie, len ak k roztržkám a tie nám predsa nie sú potrebné. Sú iné dôležitejšie veci, ktoré nás čakajú a ktoré nám dúfam prinesú radosť.
Asi máš pravdu, vždy keď sa niekde stretnú dva rôzne pohľady na vec, vznikajú na porade len roztržky. Jedno je isté, vyhasli naozaj dva mladé ľudské životy. Tiež nemám rada takýchto kaskadérov na cestách, vodičov ktorí sadajú za volant keď si vypijú a potom náhodou spôsobia nehodu a zomrú pri tom nevinní ľudia. Ale vždy mi je smutno a je mi ľúto tých ľudí, ktorí takto prišli o blízkeho človeka, či už ten človek prišiel o život vlastnou chybou alebo to spôsobil iný človek. Je to vždy tragédia, bolesť a slzy.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Nemuseli by vznikať roztržky,keby niektorí účastníci vyjadrovali svoje pocity a názory v rámci slušnosti, neurážali. Veď každý má právo na svoj názor a môže ho vyjadriť, ak sním niekto nesúhlasí dá sa to všetko povedať v norme.
O tom je táto porada, aby sme sa tu stretávali,vyjadrovali svoje názory a pocity. Preto sem často chodíme a navzájom si pomáhame aj keď nemáme na veci rovnaký názor.
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Je to smutné, a nedá sa to ani opísať a ani ..... Rovno z krčmy s 2,5 promile v krvi, 125 km rýchlosťou nabúra do nevinného človeka. Človeka - mladého plného elánu, plánov, manžela a otca. Ten žiaľ na pohrebe bol strašný nikdy nezabudnem a nechcem viackrát zažiť. Bol to syn môjho bratranca, s ktorým sme boli len niekedy ale bol to človek ktorý sa nerodí každý deň.... Ťažko sme to znášali . Len pre niekoho kto si asi vyhodil z kopýtka a vždy doplatí nevinný. Neexistuje žiadne ospravedlnenie pre takýchto bláznov na cestách.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Som iba čítala túto tému, no teraz dám aj ja svoj názor.

Určite je to tragické, ak niekto zomrie, niekto blízky. No ste si istý, že na to doplatil ten, čo zomrel? Ako viete, či mu nie je lepšie?!

Prosím berte môj názor s rezervou a nerozčuľujte sa. Ako aj tento, aj ostatné názory sa formujú najmä skúsenosťami. A mne blízky zatiaľ nikto nezomrel. Možno aj ja raz zmením názor.

Tu na porade je taký príbeh (nemám čas hľadať), o dvoch bábätkách ešte v brušku matky. Rozprávajú sa o "živote" po pôrode. Jeden tvrdí, že bude horší, druhý že lepší. Ak máte čas, doporučujem vyhľadať a prečítať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať