Zavrieť

Porady

odškodné za zmenu letiska

V CK som si zaplatil 12-dňovú dovolenku v Marsa Alam, s tým, že cieľové letisko je v Marsa Alam, cca 40 km od hotela. Asi dva týždne pred odletom mi CK oznámila, že z "technických" príčin sa v našom termíne letí do Hurghady a odtiaľ busom do Marsa Alam, alebo s pristátím v Marsa Alam ale v inom termíne a len na 11 dní. Z pracovných dôvodov som si vybral prvú možnosť. Mám nárok na nejakú kompenzáciu za stratu času (4 hod. busom z letiska do hotela a naspäť), ale hlavne za to, že letieť sme mali do Marsa Alam a nie do Hurghady?
Inuška Teraz sme sa vratili s Marsa Alam - to letisko je vzdialene iba 4 km. cize to trvalo 5 minut. Rozpravali sme sa s manzelmi ktori do nasho hotela pricestovali cez Hurgadu a odtial busom - je to vraj pomerne narocne , ak mozes este to prehodnot.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    obavam sa, ze nemas ... pozri zmluvu o zajazde pripadne vseobecne obchodne podmienky ... predpokladam, ze je tam osetrena aj tato zmena

    SVK je offline (nepripojený) SVK

    SVK
    Zmena miesta priletu/odletu je podstatna podmienka zmluvy a podla zakona (bez ohladu na podmienky CK) bolo mozne zmluvu vypovedat. Ak vsak prislo k akceptacii tejto zmeny pred odletom a sluzby boli cerpane podla podla dohody, narok na kompenzaciu nevznika. Ak ste vsak nestihli dosledkom transferu napr. ranajky alebo veceru, mozete pozadovat od CK kompenzaciu za nevycerpane sluzby.

    odškodné za zmenu letiska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.