Zavrieť

Porady

atestácia - učiteľ II.stupňa , Trener I.triedy, štátnice obhajené aj v zahraníčí 3 roky učila v zahraničí

Otázka znie takto , Absolvent Prirod.fak.a športu - Bratislava, ( Mgr.), učitel II stupňa - 12 rokov praxe. je trenerom I.triedy - hádzaná, II.triedy - ostatných loptových hier , ktorú opakovane obhajuje raz za dva roky skúškami &nbsp;, a využíva v školskej praxy , ako učiteľ telocviku . štátnice , obhajovala v cudzej reči ( maďarčina ) a 3 roky učila v zahraničí , na škole ,ktorá zodpovedá slovenskej II stupňa. - Koľko takýto učiteľ má kréditov ???ľ Akú aprobáciu spĺňa??? Akúatestáciu má ešte robiť???&nbsp;<br>Prosím dajte mi vedieť , ďakujem rakso
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    437/2009 Z. z.Vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov

    445/2009 Z. z.Vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky o kontinuálnom vzdelávaní, kreditoch a atestáciách pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov

    317/2009 Z. z.Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rakso ďakujem za túto radu , priznám sa nemám právne vzdelanie a v mojom veku ,tieto zákony a vyhlášky si vysvetlujem iným spôsobom , ako si to vysvetluje súčastná doba.rakso
    Darmo, patríme už do starého železa.
    avalik aktualne znenia si vyhladas tu: zakonypreludi.sk ... precitaj a potom dopln otazku
    rakso pri otázke ,ktorú som dal , nevedel som , že miesto odpovedi som strčil ruku do "osieho " hniezda , kde miesto skutočnej snahe pomôcť , odpovede obsahujú same kritické " ušklebky" , a mne ako takému " seniorovi " , môže byť to ukradnuté. Surfovaním som našiel túto webovú stranku , ktorá naznačovala čosi viacej - porada. Čiže čakall som ,že mitu niekto poradí , pozitívne , alebo negatívne ,
    lenže , konzultovanie , nepomáha , len " výsmech" a ponižovanie , takejto debate - nerozumiem . rakso
    avalik cital si aspon tie vyhlasky a zakon? ... pravdepodobne nie ... ked precitas, dopln otazku, ak ti bude nieco nejasne - absolvent VS by nemal mat problem s pochopenim pisaneho textu
    misoft Keby čítal, tak pre tie "kredity" by zistil, že za každých 5 hodín programu vzdelávania mu patrí 1 kredit. Lenže on to ani neprečíta a pindá.
    rakso avalik - asi sme sa nerozumeli , ja nie som tá osoba, ktorá má ten problém , už som ti napísal že mám 75 rokov a učiteľom nemôžem byť, ja som nahodil otázku , ktorú som si prečítal , a bol som zvedavý na odpoveď , ktorú som predpokladal , že mi niekto odpovie zo skúsenosti ktorú má. Návody ako si zaopatriť cestou inštitúcii , tie viem ako použiť, preto ospravedlňujem sa , že som niečo chcel , čo je niečo naviac . Áno , po radu treba ísť za platenou osobou .
    misoft Tak to si položil otázku VEĽMI zle. Z nej sa totiž nedá vyčítať, že chceš poznatky a skúsenosti iných. Otázky treba klásť tak, aby to bolo jasné.
    rakso misoft - asi máte pravdu , je predsa rozdiel , povedať záväzné stanovisko alebo uviesť svoj názor ,alebo skúsenosť, tam som mal , uviesť , že je to nezáväzné - informačné. Bolo by zaujímavé , aké rozdiely v tých odpovediach by boli . Dám ruku do ohňa zato , že ani dve by sa nestotožňovali , len preto aby niekto " náhodou" nestratil " kredit" na imidži. A problém je vtom , že učiteľ ako som ho v otázke opísal s tolkýma vedomosťami , a vyžaduje sa od neho ,len to základné minimum . Štát ,na jeho kvalifikáciu vynaložil kopu prostriedkov , ten učiteľ tak isto, - neuveriteľné plytvanie. Pripomína mi to,ako vycvičený kozmonaut , ktorý rozváža po domoch mlieko a rožky. ďakujem rakso
    avalik rakso ... z otazky nevyplyva, ze mas 75 rokov ani, ze sa pytas v mene inej osoby - v teoretickej rovine ... napriek tomu, dostal si info, kde si informacie mozes vyhladat ... nie su v tom ziadne pravnicke klucky, chce to len citat s porozumenim
    rakso avalík - prosím aby si ma pochopil , Príklad : Dám do éteru otázku - ..." je v Moskve pod Kremľom zástavka Metra? " .. A odpoveď dostanem - " Ty si v Moskve nebol? " ... Ja sa v otázke pýtam , akú kvalitu podľa toho čo uvedený učitel absolvoval, a ty mi nato odpovedáš otázkou , a čítal si ty tento zákon a vykonávacie predpisy? To sme každý na inej " vlnovej dĺžke". Ja sa ťa predsa nepýtam kde to najdem ale či o tom nemáš nejakú skúsenosť z praxe. ďakujem rakso
      zbaliť

    atestácia - učiteľ II.stupňa , Trener I.triedy, štátnice obhajené aj v zahraníčí 3 roky učila v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.