Zavrieť

Porady

Športový tréner a dohoda

Vie mi prosím niekto poradiť s nasledujúcim problémom. Mám známeho, ktorý má živnosť ako športový tréner. Teda neviem či sa tomu hovorí živnosť alebo podobne. Chcem ho však zamestnať na dohodu na výpomocnú prácu. Dá sa to vôbec? :p
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    ak ma cinnost na ktoru mu chces dat dohodu aj v zivnostenskom liste, tak mas smolu, alebo on, mal by to fakturovat on a nebude to mzdovy naklad...ak taku cinnost v ŽL nema, mozes napisat dohodu a je to mzdovy naklad...

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    karkulka, z čoho prosím vyplýva, že podnikateľ (ktorý má činnosť, ktorú chcem, aby pre mňa vykonal, uvedenú v ŽL) pre mňa nemôže pracovať na dohodu o vykonaní práce, ale mi musí vystaviť faktúru?
    mám na mysli nejakú jednorazovú činnosť

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    na co ma potom zivnost? naco sa mam babrat so mzdovou agendou za neho?treba mu viest mzdovy list, potom vydat potvrdenie o prijme...do sociálky zacvakas zbytocne 0,8 % za neho a este aj ten blby vykaz musis kvoli nemu vypisat...a prihlasit sa do sociálky a vyfasovat variabil...prihlasit sa ako platca dane zo zavislej cinnosti...vyplnat kvartalny vykaz o daniach...trochu moc zbytocnej roboty a ked mi da fakturu, tak ju vrazim do ucta a je to...to je moj pohlad na vec...
    Naposledy upravil brm : 29.10.04 at 14:47

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    karkulka, mne nejde o to, ja viem, že je to ušetrenie tých všetkých činností, len som chcela vedieť, či to je niekde zakotvené, že živnostník pre mňa NEMôŽE pracovať na dohodu o vykonaní práce, či je to proste niekde napr. zakázané, tak som to myslela

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    jajaj, to neviem, ale co nie je zakazane je dovolené...hadam sa este niekto ozve...podla mna je to mozne...ale zbytocne...ved aj tak to musi dat do danoveho priznania...uz to podla mna nema vyznam ak uz nie je sadzbova dan...ale ja som mzdarka, nie uctovnicka...to by chcelo uctovnika...alebo znalca citania medzi riadkami zakonov...

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Pre živnostníka, ktorý má príjem aj z dohody to má význam, že v daňovom priznaní to uvedie ako príjem zo závislej činnosti a nie zo živnosti a nejde mu to do vymeriavacieho základu pre odvody do SP a zatiaľ aj do ZP, čiže šetrí jeden rok na odvodoch.

    Športový tréner a dohoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.