Zavrieť

Porady

Poskytnutie služby

Uzatvorila som zmluvu o poskytnutí poradenskej služby od 01.01.2006 do 28.06.2006 s tým, že vystavím fa v marci za obidva mesiace vo výške 5 000,- Sk. Ale vo februári som sa stala platcom DPH, mám faktúru vystavovať s DPH? Alebo vyčleniť vo faktúre položku napr. 2 500,- Sk bez DPH a ďalších 2 500,- Sk s DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Odpoveď obsiahnutá v otázke. Ja by som vystavil faktúry dve. Za január ako neplatca a za február ako platca DP.
    Predmetnú zmluvu by som upravil dodatkom k zmluve - jednak s informáciou, že som plátca DPH a jednak by sa cena nestala neistou. Nie vždy musí byť cena služieb dohodnutá s neplatcom, po jeho registrácii za plátcu DPH proste len navýšená o DPH. Ja by som osobne možno trval na prehodnotení ceny.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Uzatvorila som zmluvu o poskytnutí poradenskej služby od 01.01.2006 do 28.06.2006 s tým, že vystavím fa v marci za obidva mesiace vo výške 5 000,- Sk. Ale vo februári som sa stala platcom DPH, mám faktúru vystavovať s DPH? Alebo vyčleniť vo faktúre položku napr. 2 500,- Sk bez DPH a ďalších 2 500,- Sk s DPH?
    Chcelo by to úpravu zmluvy z dôvodu zmeny na platcu dph, mesiace keď si nebola platcom by som fakturovala osobitne.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Natka
    ďakujem,niečo pošpekulujem.
    Je tam ešte niečo, čo by si hádam chcela doplniť do otázky? Ak nie, potom by si podľa mňa mala urobiť tak, ako Ti radila Tweety a ja.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Je už síce marec, ale čo sa týka faktúry za január môžem ju vystaviť v marci?Aký dátum dodania dať, keďže je to bez DPH? Tá druhá s DPH viem, že ju musím vystaviť do 15. marca s dátumom dodania služby 28.februára.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Natka
    Je už síce marec, ale čo sa týka faktúry za január môžem ju vystaviť v marci?Aký dátum dodania dať, keďže je to bez DPH? Tá druhá s DPH viem, že ju musím vystaviť do 15. marca s dátumom dodania služby 28.februára.
    V januári si nebola plátcom DPH. Faktúru môžeš vystaviť aj v decembri.

    Samozrejme preháňam, ale proste - nič sa nestane. Podľa zákona o účtovníctve by malo byť účtovníctvo mesačne uzatvorené a my by sme sa mali k tomu priblížiť aspoň približne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.