Zavrieť

Porady

Sprevádzanie inej osoby na ošetrenie

Dnes som mala v tejto súvislosti prípad: zamestnanec predložil doklad o sprevádzaní synovca k lekárovi (na celý deň). Synovec spadá do okruhu iných osôb pokiaľ žije so zamestnancom v spoločnej domácnosti. On mi tvrdí, že žije. Keďže neviem ako by som to reálne zistila, rozkázala som mu napísať čestné prehlásenie, že synovec žije s ním v jednej domácnosti.
Postačuje toto čestné prehlásenie alebo aký doklad by som ako zamestnávateľ mala dostať(napr.potvrdenie o trvalom pobyte?), aby bolo preplatenie tohto dňa zákonné?
Ďakujem vopred za názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Rozkázala? Pekný rozkaz, to sa môže? Ale k téme, postačí aj čestné prehlásenie o tom, že žijú spolu v jednej domácnosti. Trvalý pobyt ešte neznamená, že žijú v spoločnej domácnosti.
    siso Zle som sa vyjadrila, len som ho požiadala samozrejme s informáciou ako túto problematiku riešiť zákonným spôsobom. Inak ďakujem za odpoveď.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    synovec bol zamestnancovi zverený do výchovy ? Lebo inak ťažko hovoriť o spoločnej domácnosti, ak napr. na rovnakom trvalom pobyte býva aj niekto z jeho súrodencov s rodinou, ktorí má vlastnú domácnosť
    Naposledy upravil veronikasad : 19.06.13 at 07:18
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    siso Do výchovy synovec zverený nebol, ale v zákone nie je iná osoba žiadnym iným spôsobom okrem spoločnej domácnosti obmedzená. A z toho som teda vychádzala.
    Tweety Áno, podmienka je spoločná domácnosť inej osoby.
    veronikasad Spoločnú domácnosť definuje § 115 Občianskehio zákonníka
    VYMEDZENIE NIEKTORÝCH POJMOV
    Domácnosť

    § 115

    Domácnosť tvoria fyzické osoby, ktoré spolu trvale žijú a spoločne uhradzujú náklady na svoje potreby.
      zbaliť

    Sprevádzanie inej osoby na ošetrenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.