Zavrieť

Porady

Registračná daň za auto - majetkové vysporiadanie po rozvode v ČR.

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či sa platí registračná daň za auto ak to je majetkové vysporiadanie po rozvode? Som slovenka, manželstvo bolo uzavreté v čechách, auto bolo kúpené v čechách aj tam registrované na manžela, rozviedli nás tiež v čechách, auto bolo súčasť majetkového vysporiadania a pripadlo mne. Exmanžel ho odhlasil a teraz si chcem priviezť auto na slovensko a tu ho prihlásiť na seba.
Dočítala som sa, že sú nejaké výnimky zo zákona, ktoré túto registračnú daň neplatia : to je ZŤP, auto nadobudnuté dedením alebo zánikom bezpodielového manželstva. Platí to aj v mojom prípade? ( že auto ide z ČR do SR? ) Lebo na úradoch sa tvaria že to platí iba ak by rozvod prebehol na slovensku a auto bolo registrované na slovensku...
Dakujem za rady a odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Ak je to ešte aktuálne.. V tomto prípade sa to posudzuje ako klasické prihlásenie vozidla z IČŠ. Teda obvyklý postup:
    -Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie podľa trvalého bydliska kolok 106€, absolvovať STK, EK, KO (ak je auto mladšie ako 4 roky, tak len KO), zaplatiť poplatok do recyklačného fondu šek 66,39€. Preklady v tomto prípade nie sú potrebné. OÚ vystaví osvedčenie o evidencii
    -Polícia- s dokladmi od OÚ do 15 dní od dátumu na rozhodnutí, na obhliadku vozidlo ísť nemusí. Správne poplatky sa platia podľa výkonu, do 80kW 66€, nad 80 kW podľa http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-1 plus 33€ za ŠPZ.

    Registračná daň za auto - majetkové vysporiadanie po rozvode v ČR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.