Zavrieť

Porady

Mobilná klimatizácia s odvlhčovačom. Oplatí sa?

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom kúpy a mobilnej klimatizácie s odvlhčovačom. Ide o to, že máme byt o veľkosti 51m2. Všetky 3 okná máme orientované na juh, takže nám tu celý deň páli slnko a v obývačke máme 30st. Viem, že táto téma tu už bola otvorená, ale nestačí to a je to z roku 2007/2008. Technológia išla dopredu, preto by ma zaujímalo, či má niekto skúsenosti a akú značku by nám odporúčal. Počítali sme s cenou max. 350€. Vopred ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil Richard : 21.06.13 at 10:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    judit.esam je offline (nepripojený) judit.esam

    judit.esam
    mi máme ja mobilnú, aj pevnú, no tá pevná je úplne super, je to len na jednu miestnosť, ale 5 izieb v pohode cez chodby to vyhladí.... veľmi dobré.. na mobilnú máme vyvrtanú dieru, aby sme nemuseli okno otvárať, ale je to hlučné, veľké nie dobré.....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mobilna klimatizacia, ktora potrebuje vyustenie von, vam v ziadnom pripade nepomoze, lebo do ktorehokolvek okna date jej koniec, vzdy otvorite okno na juh a budete si sucasne "vykurovat" cim efekt chladenia v podstate straca zmysel ... .... urcite by som na vasom mieste uvazovala nad pevnou klimatizaciou .....
    Naposledy upravil ivka70 : 20.06.13 at 11:50

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Pokial planujete klimatizaciu do bytu urcite radsej pouvazujte o pevnej klimatizacii. Kedze ide o byt tak ju budete vyuzivat castejsie a urcite sa Vam investicia vrati v podobe tichsej a takmer bezudrzbovej prevadzky vrati - v neposlednom rade je pevna klimatizacia daleko vykonnejsia ako penosna a nemusite riesit problem kondezatu. Nechajte si vypocitat odbornikom aky vykon chladenia potrebujete a urcite nekupujte najlacnejsie a najmenej vykonne zariadenie. Klimatizacia je investicia na aspon 5-7 rokov.

    Mobilná klimatizácia s odvlhčovačom. Oplatí sa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.