Zavrieť

Porady

Klimatizacia

Moze sa majetok trebars klimatizacia do kancelarii nauctovat na 112 ako majetok? cena: 11000 SKK
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vmi je offline (nepripojený) vmi

    vmi
    ak ho považujete za materiál.....

    - navrhoval by som ho viesť v operatívnej evidencii + ako drobný hmotný majetok

    112 sa mi zdá dosť od ruky

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Pokiaľ máte v internej smernici stanovené o drobnom majetku účtovať ako o majetku tak vhodnejšie je vytvorenie anal. 022 pre takýto majetok.

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    stratena
    Moze sa majetok trebars klimatizacia do kancelarii nauctovat na 112 ako majetok? cena: 11000 SKK
    môžeš ju tiež zaúčtovať na 501 do nákladov a viesť ju v evidencii drobného hm. majetku

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    ANNA
    Pokiaľ máte v internej smernici stanovené o drobnom majetku účtovať ako o majetku tak vhodnejšie je vytvorenie anal. 022 pre takýto majetok.
    Pozor drobný majetok je širší pojem ako dlhodobý drobný majetok. Na účte 022 môžeme účtovať o majetku, ktorý posúdime ako dlhodobý (podľa úpravy interných postupov) a vytvoríme analytiku "drobný dlhodobý majetok".
    Naposledy upravil Jana Acsová : 16.08.05 at 15:37

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    stratena
    Moze sa majetok trebars klimatizacia do kancelarii nauctovat na 112 ako majetok? cena: 11000 SKK
    Z hľadiska vecného je potrebné posúdiť klimatizáciu vzhľadom na spôsom jej montáže a zabudovania na/do nehnuteľnosti, t.j. či sa jedná o majetok zo samostatným určením, alebo technické zhodnotenie (nehnuteľnosti).
    Ak má klimatizácia samostatné určenie a posúdi sa ako "samostatná majetková zložka" postupuje účtovná jednotka podľa zvoleného interného postupu:
    - 111,112 pri spôsobe "A" účtovania zásob, ak majetok nepovažuje za dlhodobý,
    - 501 pri spôsobe "B" účtovania zásob, rovnako ak tento majetok nepovažuje za dlhodobý,
    - 042, následne zaradiť na 022AE - ak majetok považuje za dlhodobý.

    domi2 je offline (nepripojený) domi2

    učtOVNíčKA domi2
    Ja si drobný majetok preženiem cez 112 a následne na 501, mám aspoň prehľad aký drobný majetok mám v evidencii.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Kadnarova
    Ja si drobný majetok preženiem cez 112 a následne na 501, mám aspoň prehľad aký drobný majetok mám v evidencii.
    Aj ja pri spôsobe "A" účtovania zásob. A samozrejme s príjemkou a výdajkou.
    A na účte 501 (v A aj B) mám vždy samostatnú analytiku na majetok, ktorý si vediem v pomocnej evidencii - zozname. Takže prírastky evidujem z tohto analytického účtu. A tiež mám prehľad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.