Zavrieť

Porady

Notebook do nakladov

Chcem sa spytat ci je mozne dat do nakladov notebook v plnej ciastke? cena notebooku okolo 1500 Eur. Ci sa to musi rozdelit ? Taktiez sa chcem spytat ci musim zaplatit cez podnikatelsky ucet ? Mam moznost aj cez paypal (co je lepsie pre mna) pripadne v hotovosti ( s tym ze peniaze nevyberiem z podnikatelskeho uctu).

Dakujem za odpoved.
3 komentárov     zbaliť
Stefan2005 ... akože čo chceš rozdeliť? cenu notebooku na cenu hardisku, procesora, ... či vyčleniť softvér, alebo že ho nevyužívaš na podnikanie, či ako ?
Žabinka asi myslel používanie na súkromné a podnikateľské účely, inak tiež neviem, čo sa dá rozdeľovať.. treba to upresniť..
lj123 Nie, len sa mi zda majetok nad urcitu sumu treba odpisovat postupne preto ma to napadlo. Nieco mi kedysi spominal aj jeden uctovnik. Pouzivanie na sukromne / podnikatelske ucely neriesim ..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    hranica je 1700 EUR, vyššiu hodnotu musíš odpisovať, nižšiu a rovnú 1700 nemusíš.
    Takže sa zariaď podľa konečnej ceny, lebo /neviem, aký rozptyl môže mať tvoj údaj "okolo 1500 EUR".
    Stefan2005 v tomto novom vzhľade sa mi tažko orientujem, takže neviem či sa pýta ako FO či PO... potom môže mať význam aj členenie hodnoty, napr. odpisov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.