Zavrieť

Porady

Podnikanie medzi statmi EU - dodanie tovaru + montaz zariadenia

Dobry den,
chcel by som sa opytat niekoho kto ma realne skusenosti s podnikanim v statoch EU. Konkretne : slovenska firma (s.r.o. alebo zivnost) predava urcity druh tovaru, ktory je potrebne aj odborne namontovat a chce skusit expandovat na zahranicny trh. Musi byt v danom state registrovana nova spolocnost?napr zalozit zivnost alebo s.r.o. v danom state? Alebo staci iba urobit napr web v danom jazyku a propagacnu stranku spolocnosti s tym ze posobime aj v danej krajine ale sidlo bude cisto iba v SR? Ako sa to potom riesi napr s danami?

Ked si napriklad zakaznik v nemecku objedna system kurenia do domu/bytu od slovenskej firmy ktora ma v nemecku dajme tomu iba nieco ako obchodneho zastupcu (ktory ma na starosti komunikaciu, web atd a nasledne celu zakazku posunie slovenskej firme) ale cela realizacia (material, montaz, pracovici) by bola realizovana slovenskou firmou ktora pride a cely system namontuje.

Dakujem za vsetky odpovede ktore mi pomozu cim skor sa v tomto celom zorientovat a rozbehnut podnikanie v novej krajine
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ťažko všeobecne. Ale na tvoj príklad platí - že z hľadiska DPH miesto dodania by bolo v Nemecku a malo by sa postupovať podľa legislatívy platnej v Nemecku. Pre daň z príjmu by si sa hned registrovať nemusela - prevádzkáreň vzniká až pri pôsobení 183 dní na ich území.
    Samotný predaj tovaru je bez problémov - stačí propagácia, webstránka atp. Hlavne mať odberateľov.

    Podnikanie medzi statmi EU - dodanie tovaru + montaz zariadenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.