Zavrieť

Porady

nastup po rd

ahojte chcem sa opytat ak maly ma 10.9 3 roky a chcem si cerpat jeden den dovolenky vypoved bude k 10 alebo 11.9?? a este na dohode o ukonceni pracovneho pomeru ma byt uvedene vyska odstupneho a termin vyplacania... ,,,,?? dakujem vam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak nastúpiš po RD bude to teda 11.9., a tento deň si budeš aj čerpať D, zároveň tento deň je aj posledným pracovným. Tak ujasni, či výpoveď alebo dohoda o skončeni PP, Pretože ak je to klasická dohoda, nárok na odstupné nie je.
    Janulienka84 no tak ja dohodou ale bude tam ukoncenie podla paragrafu 63 a neviem ci mam narok aby mi tam napisali aj vysku odstupneho a termin... a este neviete mi poradit z coho sa pocita odstupne??? na md s prvym dietatom som isla v roku 2007 zaratavaju sa tam aj premie alebo len zakladny platl...dakuejme pekne za odpoved

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Na dohode musíš mať uvedený dôvod skončenia prac.pomeru. Nárok na odstupné vyplýva zo ZP, nie je nutné uvádzať jeho výšku. Vyplatené má byť najneskôr v najbližšom výplatnom termíne firmy po skončení prac.pomeru.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janulienka84 veronikasad dakujem a tym dovodom moze byt uvedeny paragraf 63??
    veronikasad § 63 odst. 1 písm. b) - ak ide o organizačné dôvody. O skončenie prac.pomeru dohodou nesmieš žiadať ty, inak ti nárok na odstupné nevznikne.
    Janulienka84 veronikasad ja som neziadala len proste uz ma tam nepotrebuju tak sa chcu so mnou dohodnut na dohode ale podla toho isteho paragrafu ako si pisala....je to hrozne s nimi nieco prejednavat tak si chcem cerpat aspon jeden den dovolenky aj to bol problem pre nich... a este nevies mi poradit ci odstupne sa pocita z len zakladneho platu alebo sa tam beru aj premie ... ja som na md dovolenke od roku 2007...dakujem ti
    veronikasad Pre výpočet odstupného zamestnávatel použije pravdepodobný priemerný zárobok, t.j. zárobok zamestnanca na rovnakej pozícii ako by si pracovala ty. Nesmie byť nižší ako minimálna mzda
    Janulienka84 mam pravo na to aby som vedela vysku odstupneho ci???
    Janulienka84 no len ja som mala tak ze zaklad 500 a dalsich 700 premie moze by spravit to ze mi bude pocitat len s tych 500 eur .????..dakujem za rady
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.