Zavrieť

Porady

Postup pri reklamacii

Dobry den,
kupil som si cez nemenovany e-shop isty vyrobok a chcel by som ho reklamovat (mam ho asi 1 rok). Napisal som do e-shopu kde som ho kupoval a popisal som zavadu.
Odpisali mi, ze vyrobok mam bezpecne zabalit a poslat ho (nie im) priamo do firmy, ktora vykonava zarucne opravy (+ mam do balika prilozit kopiu dokladu o zaplateni) a po oprave mi ho zaslu spat.
Je tento postup standardny ?
Aku mam ja zaruku, ze mi tovar poslu spat ? (opraveny)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    nijakú,musíš sa spoľahnúť na serióznosť obchodníka a servisu.Ale toto je normálne,že sa to posiela nie do obchodu,ale do servisu.Veď ten eshop nezamestnáva predsa opravárov,má iba zmluvy so servismi pre tovar,ktorý predáva.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja som sa s takymto postupom stretla,ked som reklamovala notebook. Vsetko prebehlo bez problemov .
    Niektore firmy pouzivaju tento sposob odovzdania reklamacie. Usetri sa tym cas a vyrobok mas skor naspat.

    Ked mas mail od firmy, ze mas takto postupovat a maju to uverejnene vo svojich obch.podmienkach nemusis sa nicoho bat.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    predávajúci má vystaviť doklad o uplatnení reklamácie , ja by som bez potvrdenia tovar neposielala

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ je to solídny e-shop i solídny servis - nie je to žiadny problém. Pokiaľ odporúčajú sa obrátiť priamo na servis - majú to zabezpečené. Samotný servis (ak je to v záruke) preberá reklamovaný výrobok formou kuriéra, taktiež odosiela formou kuriéra (používajú ale aj často služby pošty, čo je dosť nešťastné riešenie). Kuriér preberá zabalený výrobok a podpisuje prevzatie - to sa už dá považovať za ekvivalent preberacieho reklamačného protokolu, taktiež po oprave zákazník preberá tovar od kuriéra - čo zase rovná ekvivalentu preberaciemu protokolu po ukončení opravy a vyriešení reklamácie. Tieto doklady zároveň môžu preukázať presný čas, ako dlho bol výrobok reklamovaný.
    Je to moja skúsenosť s opravou NB. Oba doklady som takto dostal, zároveň servis potvrdzoval príchod výrobku do servisu, postup opravy, expedovanie po ukončení opravy, dátum odovzdania zákazníkovi.
    A všetko sedelo!

    Postup pri reklamacii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.