Zavrieť

Porady

Zmena ornej pôdy na stavebný pozemok

Dobry den som vlastnikom ornej pody a chcel by som cast previest na stavebny pozemok aby som tam postavil RD. Pozemok sa nachadza mimo zastavaneho uzemia a uzemny plan tam vraj nerata s vystavbou. Pritom v blizkosti tj. par metrov od pozemku je servis a firma na spracovanie mäsa. Chcem sa spytat ci je to mozne a ako treba postupovat dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Zmeniť územný plán, o čo rozhoduje obecne/mestské zastupiteľstvo. Obvykle to trvá dlho a nie je to lacné, najmä, ak bude potrebné vypracovať štúdie.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bardejovcan3 To ci nie je v UP vsak neviem na 100 percent pretoze na jednej strane pozemku su servis a dalsie budovy a na druhej strane chatky.
    wagner Stačí keď poslanci OZ súhlasia s výstavbou s tým, že keď sa bude otvárať ÚP, tak to tam dajú dokresliť. Robí sa to u nás bežne.Na základe uznesenia OZ môžeš vybavovať vyňatie a ďalšie náležitosti.
    bardejovcan3 velakrat som cital o nejakom vynati z pozemkoveho fondu konkretnu zastavanu polochu ako to s tym je v mojom pripade?
    arizona To chces naozaj postavit dom vedla masokombinatu a autoservisu? Ved ani okna nebudes moct otvorit,bude ti smrdiet cely dom. Asi aj preto sa tam neplanuje vystavba rod.domov
    wagner Musíš mať najprv súhlas obce, potom GP aký pozemok potrebuješ vyňať, pokiaľ sa nejedná o celú parcelu. A na PPLH Ti dajú tlačivo a doložíš im doklady. Potom vydajú rozhodnutie o vyňatí.
      zbaliť

    Zmena ornej pôdy na stavebný pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.