Zavrieť

Porady

Máte tip na atypické daňovo uznateľné náklady?

ahojte, chystám článok na tému atypických, napriek tomu oprávnených a teda daňovo uznateľných nákladov a tak chcem poprosiť, či by ste sa podelili s príkladmi. ďakujem.
marjankaj A ty si sa kam stratil? Kto bude písať článok?
Tweety Čo by tu robil, ešte sme mu dali málo materiálu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Napríklad náklady na zostrojenie kozmickej lode pri vesmírnej turistike.
    Je to dostatočne atypické? A bolo by to aj výhodné. Do nákladov by to išlo cez odpisy v 2. odpisovej skupine, teda za 6 rokov by si to odpísal.

    http://cs.wikipedia.org/wiki/Vesm%C3%ADrn%C3%BD_turista
    Naposledy upravil marjankaj : 27.06.13 at 08:45
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Alebo niečo lacnejšie.
    Aj prezervatívy možno dať do nákladov. To by mohlo ísť dokonca aj ako titulok.
    marjankaj Keď sa to tak vezme, ja netuším, že by hocičo nemohlo ísť do oprávnených nákladov nákladov. Teda okrem vlastnej práce.
    ondrejvla Áno možno aj prezervatívy dať do nákladov, pokiaľ je to tovar, musí sa predsa vyskladniť, taktiež ak sa v hoteli predávajú k službe-ubytovaniu prezervatívy, idú do nákladov, aj v prípade, že boli poškodené časom...
    marjankaj Ja som to videl aj ako náklad materiál.
    Dav ak ide o poskytovanie príslušných služieb...
    marjankaj No bolo to na zubnom roentgene v zdravotníckom zariadení.
    Keď robia panoramatický snímok, tak ti do úst dajú sondu. Aby ju nemuseli dezinfikovať, tak na ňu navlečú prezervatív. Povedali mi to, aj keď som sa nepýtal. A po použití zahodia. Teda spotrebný materiál.
    Nandrolon a čo myslíš, kde ide vlastná práca?, no predsa do nákladov !! /odmena, mzda...
    marjankaj Živnostník si vypláca mzdu? Sám sebe? Aj si z nej platí odvody?
    A že by sročka pracovala pre seba za mzdu som tiež nepočul.
    Nandrolon je to moja profesionálna deformácia, myslel som tým firmu s podvojným účtovníctvom a zamestnanecký pomer. predsa mzda ide do 5-ky a to sú náklady, takisto ako napr. aj odmeny dozorným výborom, predstavenstvu...

    PS: a tá kráľovská mzda /50eur/ konateľa sro-čky /aby mohol rýpať "prakticky" súkromné auto svoje+manželky/do nákladov a tváriť sa že je to firemné, končí kde ??? presne v mzdových nákladoch...
    marjankaj No FO a PO su dva rôzne subjekty.
    FO nadobúda práva a povinnost narodením.
    No že by PO zapisovali do matriky som m nevedel.
      zbaliť
    Nandrolon Náklady na zapožičanú manželku :-)

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... dovolím si otázku (pretože téma je zaujímavá) - podelíš sa s nami aj ty o hotový článok, keď ho budeš mať dokončený? ... už len kvôli zainteresovanosti na predkladaní relevatných príkladov...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Myslíš že s takou "infantilnou" otázkou bude schopný napísať nejaký článok?
    Žiadny náklad nie je atypický. Rozhodujúce je či slúži na zabezpečenie zdaniteľných príjmov.
    kopretinka klavír
    marjankaj A prečo by klavír nemohol byť v nákladoch? Takej Slovenskej filharmónii by to prešlo bez problémov.
    Dav Zuby http://www.porada.sk/t101600-danovy-...od-zubara.html
    marjankaj Aj také by išlo. Ak má reprezentovať firmu. Možno nie v plnej výške.
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Nepoznám pojem "atypický náklad", pretože neexistuje.
    Buď niečo JE náklad, alebo to NIE JE náklad.
    osobné auto za 1 mil. eur:
    1. Nie je náklad - patrí do odpisovej skupiny 1
    2. Je náklad pre predajcu týchto áut, ktorí o ňom účtujú ako o "tovare"...

    Máte tip na atypické daňovo uznateľné náklady?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.