Zavrieť

Porady

daňová kontrola a dodatočné DP

Práve dnes sa mi ohlásili na daňovú kontrolu. Ináč normálka, ale v tomto čase hotová katastrófa. Zaujímalo by ma, či si môžem dodatočne uplatniť odpočítanie DPH za kontrolovaný mesiac, ak doklady na dodatočné daňové priznanie nebudú predmetom kontrolovaných dokladov za zdaňovacie obdobie. Dodatočné DP by sme podali po skončení kontoly. Čo vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    kalkulka
    Práve dnes sa mi ohlásili na daňovú kontrolu. Ináč normálka, ale v tomto čase hotová katastrófa. Zaujímalo by ma, či si môžem dodatočne uplatniť odpočítanie DPH za kontrolovaný mesiac, ak doklady na dodatočné daňové priznanie nebudú predmetom kontrolovaných dokladov za zdaňovacie obdobie. Dodatočné DP by sme podali po skončení kontoly. Čo vy na to?
    podľa mňa máš smolu, lebo tu nepôjde o doklady ale o kontrolu na dané obdobie myslím už nie je možnosť podávať dodatočné za kontrolované obdobie...
    ak sa mýlim opravte ma prosím...

    Aj ja mám 2 kontroly v marci

    je to od DÚ ozaj nefér.... - ten termín

    držím palčeky.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    sway
    podľa mňa máš smolu, lebo tu nepôjde o doklady ale o kontrolu na dané obdobie myslím už nie je možnosť podávať dodatočné za kontrolované obdobie...
    ak sa mýlim opravte ma prosím...

    Aj ja mám 2 kontroly v marci

    je to od DÚ ozaj nefér.... - ten termín

    držím palčeky.
    Tak to ti teda nezávidím. Veľmi si ma nepotešila, ale dúfam, že niečo vymyslím. Zatiaľ som vždy našla naj riešenie, tak dúfam aj tentoraz. Čosi sa mi marí zo vzdialenej minulosti, že takáto možnosť bola, ako píšem, ale nie som si istá, či sa to nezmenilo, keď každú chvíľu sa niečo mení. Raz som to aj vyskúšala a prešlo to. Ale to bolo dávno. Keď mi zavolali, tak som veru aj tak trochu vyletela, či si uvedomujú, aký je to termín a chcú prísť v stredu. Ďakujem. Mám na to jeden deň. Volali mi totiž poobede. Kontrolór, ktorý mi volal je tak trochu šprt, ale ináč ma raz aj potešil, keď mi povedal, že ako firma máme na DÚ dobré meno. Tak dúfam aspoň, že nebude fakt otravný. Ináč prajem nech ti všetko dobre dopadne a máš od daňovákov čím skôr pokoj. Dík.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    sklenkova
    prajem veľa šťastia
    Ďakujem, ďakujem. Ešte, že existujete. Aj takáto podpora dodá trocha sily a odvahy.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    kalkulka
    Práve dnes sa mi ohlásili na daňovú kontrolu. Ináč normálka, ale v tomto čase hotová katastrófa. Zaujímalo by ma, či si môžem dodatočne uplatniť odpočítanie DPH za kontrolovaný mesiac, ak doklady na dodatočné daňové priznanie nebudú predmetom kontrolovaných dokladov za zdaňovacie obdobie. Dodatočné DP by sme podali po skončení kontoly. Čo vy na to?
    Prečo by ste nemohli podať. Ja by som jej to dala zohľadniť už pri kontrole.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    ALBO
    Prečo by ste nemohli podať. Ja by som jej to dala zohľadniť už pri kontrole.
    Pri kontrole nie, lebo to, čo bolo predmetom kontroly, už si nemôžme dodatočne odpočítať. Ale, ak doklady na dodatočné daňové priznanie nepredložím, tak nebudú predmetom kontroly a tam si myslím, že je šanca dodatočne si to uplatniť.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Po ukončení kontroly už nie je možné na kontrolované obdobie podávať dodatočné daňové priznanieˇ. Z hľadiska DÚ je to obdobie už uzavreté - tak mi to vysvetlila daňováčka na môj dotaz, keď som si chcela podať daňové priznanie a vôbec mi ho ani nezobrala.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    mysimis
    Po ukončení kontroly už nie je možné na kontrolované obdobie podávať dodatočné daňové priznanieˇ. Z hľadiska DÚ je to obdobie už uzavreté - tak mi to vysvetlila daňováčka na môj dotaz, keď som si chcela podať daňové priznanie a vôbec mi ho ani nezobrala.
    V § 39 zákona o správe daní, je uvedená možnosť podania dodatočného daňového priznania v prípade, ak skutočnosti neboli predmetom daňovej kontroly. Podanie dodatočného priznania riešia ods. 3,4,5. Tak si myslím, že môže daňový subjekt podať DDP. Možno daňoví úradníci chceli mať iba kľud, ak DDP od teba nechceli zobrať.

    daňová kontrola a dodatočné DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.