Zavrieť

Porady

Pomoc z EU - DE MINIMIS

Prosím, o pomoc. Vie niekto niečo o tejto pomoci z Eu, ŠR? Potrebujem vedieť ako sa zaúčtuje úhrada platby od nich. Ak mi vie niekto pomôcť prosím poraddte,nikdy som sa s tým nestretla,a ani šéfka mi nevedela povedať viac lebo sama nevie. Ďakuejm
Andrej13 Predpokladám, že účtuješ v jednoduchom účte a príjemca je SZČO?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    My sme mali De Minimis pred 3 rokmi. Šlo o dotáciu za vytvorenie pracovného miesta. Z dotácie sa uhrádzala časť mzdy a odvody za pracovníka, prijatého z úradu práce. Tie sa účtovali tak, akoby dotácia ani nebola. Ale príjem dotácie sa účtoval medzi ostatné príjmy. Každý mesiac sme museli dať žiadosť o mesačnú úhradu a predkladať dôkaz, fotokópiami dvojmo, že bola vyplatená čistá mzda a odvody, aj že všetko je zaúčtované v peňažnom denníku. Inak mesačnú dotáciu nepoukázali. Okrem toho každý štvrťrok hlásenie na MF SR, že sme dostali dotáciu.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Aj ja účtujem v JU dotáciu na prevádzkové náklady. Príjem tejto dotácie účtujem ako Iný zdaniteľný príjem v členení CHD - Dotácia na prevádzku. A každý kvartál kopec papierov a dokladov o úhrade a taktiež peňažný denník a čestné prehlásenia.
    Keďže máme chránenú dielňu, tak mám vytvorené zvlášť stredisko na chránenú dielňu.
    Naposledy upravil mondes : 29.06.13 at 20:17

    Pomoc z EU - DE MINIMIS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.