Zavrieť

Porady

Žalúdočné problémy v Tunise

Ahoj, chcela by som sa spýtať, či zvyknú dovolenkárov trápiť tráviace problémy aj v Tunise- niečo podobné "faraónovej pomste" v Egypte.
Vďaka za váš čas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Do bludu príspevkov o pomste faraónov ...

    http://www.porada.sk/gsearch.php?sec...B3novej+pomste

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Moja skúsenosť z Tunisu je taká, že nikde inde som faraóna takých rozmerov nezažil. Nie je to iba zo studenej vody ( to je záležitosť pár hodín) ale infekcia to je o niečom inom. Lieky v hlavnom meste (Tunis)ma vyšli vtedy okolo 300 Sk. Čo som si všimol, že kanalizácia z hotelov ústila do mora a to asi príliš zdravé nie je, kone a ťavy promenádujúce sa po pláži a ich exkrementy asi tiež nepridajú. No a predavač ponúkajúci čerstvé ovocie, aby ho osviežil, občas ho prepral v mori , pričom sa vysmrkal do vody . No neviem možno v inej destinácii je to inak, toto bol Hammamet.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Faraónova pomsta je reakcia žalúdka na veľké teplotné rozdiely medzi teplotou ovzdušia (30 a viac stupňov) a konzumáciou studených nápojov, zmrzliny a pod.. Je dôležité nepiť prechladené nápoje, nápoje s ľadom a pod. a nič vám nehrozí Nuž a niekedy platí aj to staré známe "nežer" piate cez deviate.
    avonka1 bola som 2x v Egypte, po oba razy sa "faraón" prejavil, nebola ani ľadová voda, ani prekrmovanie
    skôr ide o baktérie, ktoré sa tam prirodzene vyskytujú, strava je pripravovaná z bežne dostupnej vody, určite nevaria z upravovanej vody, takisto zelenina a ovocie sú umývané touto vodou...
    toľko môj názor, vďaka za Váš
    kubo131 naozaj nejde len o to jedlo... ja som bol v Egypte 3x... priznám sa že 3x som pil studené a "žral" piate cez deviate.. a Faraónova pomsta sa neprejavila... ale zase mali sme v zájazde pani, ktorá si dávala maximálny pozor a Faraóna dostala... :-(

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Na Džerbe som veru mala...nebolo to so mnou až také hrozné...aké mal problémy náš kamarát...napriek 52% slovenskej dezinfekcii...ten chudák presedel o hlade na WC nonstop dva dni, ja som mala len také kŕče v žalúdku a zopár krát ma prehnalo. Zmrzliny sme nejedli, ani prechladenú vodu nepili...výber jedál bol v tom hoteli taký úbohý, že ani "prežrať" sa nedalo... Naše polovičky nemali nič. Kamarát bol lekár, vybavený kadečím, nič nezaberalo..len tie ich tuniské lieky. S malou dušičkou som bola potom v Tunise, Egypte, Turecku...už nikdy sa mi nič také nezopakovalo. Takže ak niečo také začne..okamžite treba kúpiť tie ich lieky v lekárni a začať užívať.

    Žalúdočné problémy v Tunise

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.