Zavrieť

Porady

preddavky na dan OSZC

Ahojte poradaci, práve sa pokusam dopísat DP ,,B " a zasekla som sa na konci a to v r.101,kde mam vypocitat dan na ucely platenia preddavkov na dan tak Vás prosím o radu .

CZD zavisla cinnost : 95 905,-
CZD zo zivnosti : 248 627,-
preddavky na dan zo zav.cinnosti : 1955,-
danova povinnost : 48 753,-
dan na uhradu po odpocte dane zo
zav.cinnosti : 46 798,-
a teraz mám dat do r.101 12 188,- alebo 6 094,-

dakujem za skoru odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nuž podľa mňa a podľa výpočtu na základe tvojich údajov by tam mala byt suma 48187 Sk. Neviem ako si prišla na tú svoju sumu / sumy.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    IVETA N
    Ahojte poradaci, práve sa pokusam dopísat DP ,,B " a zasekla som sa na konci a to v r.101,kde mam vypocitat dan na ucely platenia preddavkov na dan tak Vás prosím o radu .

    CZD zavisla cinnost : 95 905,-
    CZD zo zivnosti : 248 627,-
    preddavky na dan zo zav.cinnosti : 1955,-
    danova povinnost : 48 753,-
    dan na uhradu po odpocte dane zo
    zav.cinnosti : 46 798,-
    a teraz mám dat do r.101 12 188,- alebo 6 094,-

    dakujem za skoru odpoved
    Z týchto údajov mi to tiež tak vyšlo :

    95.905 + 248.627 = 344.532 - 87936 = 256.596 x 19% = 48.753
    daň.povinnosť = 48.753 - 1.955 = 46.798

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    IVETA N
    Ahojte poradaci, práve sa pokusam dopísat DP ,,B " a zasekla som sa na konci a to v r.101,kde mam vypocitat dan na ucely platenia preddavkov na dan tak Vás prosím o radu .

    CZD zavisla cinnost : 95 905,-
    CZD zo zivnosti : 248 627,-
    preddavky na dan zo zav.cinnosti : 1955,- zabudla si si odrátať odvody zo ZČ odd.V. r.34 z potvrdenia o zdaniteľnej mzde
    danova povinnost : 48 753,- dobre
    dan na uhradu po odpocte dane zo
    zav.cinnosti : 46 798,- dobre
    a teraz mám dat do r.101 12 188,- alebo 6 094,- to má byť suma daňe na účely preddavkov u Teba to vychádza:

    Preddavky budeš platiť len z príjmu zo živnosti, teda si ich musíš vyrátať sama a to takto:
    ZD zo živnosti 248 627 x 19 % = 47 240,- a táto suma bude uvedená v riadku 101. Je to základ pre výpočet preddavkov, štvrťročných , teda suma 47 240 : 4 = 11 810,- treba uhradiť do 31.3.2006 aj s daňovou povinnosťou.
    na www.kros je tlačivo aj s poučením vyplnenia http://www.kros.sk/dpfo - stiahni si ho a tu si ho vyplň - určite bude OK.


    dakujem za skoru odpoved
    sway- veľa zdaru

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Trochu poopravím: pri súbehu ČZD zo závislej činnosti a ČZD zo živnosti pri danom podiele (ČZD zo záv.činn. nižší ako 50%) - preddavky sa platia vo výške 50% vypočítanej čiastky preddavkov.
    Pozri tiež §34 ods. 10) ZDP.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sway
    sway- veľa zdaru
    reddavky budeš platiť len z príjmu zo živnosti, teda si ich musíš vyrátať sama a to takto:
    ZD zo živnosti 248 627 x 19 % = 47 240,- a táto suma bude uvedená v riadku 101. Je to základ pre výpočet preddavkov, štvrťročných , teda suma 47 240 : 4 = 11 810,- treba uhradiť do 31.3.2006 aj s daňovou povinnosťou.
    na www.kros je tlačivo aj s poučením vyplnenia http://www.kros.sk/dpfo - stiahni si ho a tu si ho vyplň - určite bude OK.

    Súhlasím s celým výpočtom okrem výpočtu údajov pre výpočet
    preddavkov na daň na rok 2006.

    Preddavky sa počítajú z riadku 69 DP zníženého o NČ platnú pre rok 2006, prípadne odpočítaním DB a zrážkovej dane,t.j. v riadku 101 bude suma
    48 206 SK
    Výpočet:
    ZD živnosť plus ZČ 344 532,-
    mínus NČ 90 816,-
    výsledok 253 716,-
    19% daň 48 206 = riadok 101

    To znamená kvartálne sa budú platiť preddavky v sume
    12 051,- z toho 50%, nakoľko ide o súbeh podnikania a závislej činnosti , t.j. suma 6 025 je suma preddavku. Prvý takto vypočítaný preddavok zaplatíš do 30.6.2006 a posledný 31.03.2007.

    Naposledy upravil evina : 13.03.06 at 20:35

    IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

    IVETA N
    suma 95 905,- je uz po odpocítaní uhrnu poistného cize je to zaklad dane zo zavislej cinnosti /nie je to uhrn príjmov od vsetkych zamestnávatelov/.
    Ale po precitani prispevku od ,,evina" mi to uz je jasne , keby som si pozorne precitala § 34 odst.5 Dzp /dufam , ze som to dobre pozrela v DzP /tak by som
    to pochopila , ale aspon tu vidite aka je dobra porada ved nie nadarmo sa hovori viac hlav viac vie.

    IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

    IVETA N
    pre Paulu u Eviny je to v poriadku len si pozri,,sway" on tam napísal /a/ k sume 1955,-, ze som zabudla odratat odvody poistneho zo ZC aspon ja tomu tak rozumiem preto este raz ta suma v mojom príspevku

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    evina
    reddavky budeš platiť len z príjmu zo živnosti, teda si ich musíš vyrátať sama a to takto:
    ZD zo živnosti 248 627 x 19 % = 47 240,- a táto suma bude uvedená v riadku 101. Je to základ pre výpočet preddavkov, štvrťročných , teda suma 47 240 : 4 = 11 810,- treba uhradiť do 31.3.2006 aj s daňovou povinnosťou.
    na www.kros je tlačivo aj s poučením vyplnenia http://www.kros.sk/dpfo - stiahni si ho a tu si ho vyplň - určite bude OK.

    Súhlasím s celým výpočtom okrem výpočtu údajov pre výpočet
    preddavkov na daň na rok 2006.

    Preddavky sa počítajú z riadku 69 DP zníženého o NČ platnú pre rok 2006, prípadne odpočítaním DB a zrážkovej dane,t.j. v riadku 101 bude suma
    48 206 SK
    Výpočet:
    ZD živnosť plus ZČ 344 532,-
    mínus NČ 90 816,-
    výsledok 253 716,-
    19% daň 48 206 = riadok 101

    To znamená kvartálne sa budú platiť preddavky v sume
    12 051,- z toho 50%, nakoľko ide o súbeh podnikania a závislej činnosti , t.j. suma 6 025 je suma preddavku. Prvý takto vypočítaný preddavok zaplatíš do 30.6.2006 a posledný 31.03.2007.

    Re: preddavky na dan OSZC
    Trochu poopravím: pri súbehu ČZD zo závislej činnosti a ČZD zo živnosti pri danom podiele (ČZD zo záv.činn. nižší ako 50%) - preddavky sa platia vo výške 50% vypočítanej čiastky preddavkov.
    Pozri tiež §34 ods. 10) ZDP.

    __________________
    Peter
    ********
    Tak zasa som múdrejšia aj ja :p

    IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

    IVETA N
    vies co mila sway aj ja som tiez zase o nieco mudrejsia a velmi dakujem za vsteky odpovede , ktore kazdy napíse k danej problematike pretoze v tejto porade je to velke plus. A este jeden poznatok ,ktory cloveka velmi povzbudi
    a uisti sa v tom ,ze nikto nikoho za to ze nieco nevie alebo napise nieco v com sa pomyli nezvozí pod ciernu zem .Mne sa na jednej takejto stranke stalo to ,ze som si vyslovila len svoj názor a taky príval kritiky sa na mna zosypal , ze potom som mala problem aj niekomu poradit proste hlodal ma potom cervík nevedomosti a trvalo mi velmi dlho kym som nabrala zase tu svoju istotu o tom ze nie som az taka blba.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    IVETA N
    .... ze nikto nikoho za to ze nieco nevie alebo napise nieco v com sa pomyli nezvozí pod ciernu zem ...
    A preboha prečo ???? Veď raz dávame, raz berieme.
    A doplním: niekedy sa mi zdá oveľa dôležitejšia otázka ako odpoveď. Upozorní ma na to, čo neviem, že treba . napríklad koncom januára som sa prudko zľakol, že som mal podať aj ročnú hlásenku z miezd. Proste skrat. A dobrí ľudia (ďakujem ešte raz!!) ma potešili.

    IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

    IVETA N
    ved vidis a prave pre toto,, preboha preco ???? ved raz davame raz berieme " nie vsetci sme rovnaky a tych dobrych ludi je dnes velmi malo s vynimkou tejto porady .

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    IVETA N
    ved vidis a prave pre toto,, preboha preco ???? ved raz davame raz berieme " nie vsetci sme rovnaky a tych dobrych ludi je dnes velmi malo s vynimkou tejto porady .
    ... a cca 20 tisíc sa Ti zdá málo ????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.