Zavrieť

Porady

Podlahový polystyrén....

Dobrý deň
Chcel by som sa spýtať:Potrebujem zdvihnúť pôvodnú betónovú podlahu cca o 50 mm.Chcel by som na to použiť podlahový polystyrén cca 20mm a zbytok dať betónový poter, teda cca 30 mm.
Je t z technického hľadiska možné ? Nebude sa podlaha prevalovať ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    30mm je málo. Poter sa môže rozlámať. Okrem toho betónová podlaha nebude 100% rovná, takže na niektorých miestach bude poter ešte tenší.
    Dal by som anhydrid.
    daso81 To je pravda,ale keď tam dám to pletivo.Anhydrid je drahý ,nie?

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Čo chceš dať ako nášľapnú vrstvu? Styrodur s perodrážkou by mohol stačiť, ak je teda pôvodná podlaha relatívne rovná.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    daso81 No ,chlapci! V jednej miestnosti sa robila nová podlaha (už dávnejšie) a je oproti tej ,čo chcem robiť približne o 5 cm vyššia,tak by som to chcel zrovnať ,aby tam nebol ten schodok. Aby som nemusel betónovať na tú výšku 5 cm ( izba je 3x4m,ale je do nej zlý prístup.Táčkami sa nedá ,budem musieť betón nosiť v kýbloch))preto tam chcem dať ,dajme tomu na 2 cm ten Styrodur alebo niečo podobné a zbytok betón,alebo ja neviem čo ,poraďte! Nič drahé tam nechcem dávať!!!!
    daso81 Alebo Styrodur a čo dať na vrch???? (aby to nebolo drahé,potom by bolo jednoduchšie dať tam pletivo a z 0,4-ky štrku zabetónovať.)
    Ferdosondo Drahé to bude až potom keď sa Ti to popraská a budeš to robiť odznova. Zisti si ceny anhydridu. Na tých 12m2 to nebude taká tragédia
      zbaliť

    Podlahový polystyrén....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.