Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Celé účtovanie zahrňuje dennú tržbu z ERP a jej vysporiadanie v peňažnom denníku. Najprv sa účtuje tržba z dennej uzávierky ERP, ako príjem do pokladne, rozpísaný na predaj tovaru bez DPH a DPH osobitne, vrátane toho, čo bolo platené cez terminál. Druhý riadok toho istého zápisu je to, čo bolo predané cez terminál – ako pokladničný výdavok na priebežné položky príjem. Rozdiel musí byť v hotovosti odovzdaný do pokladne. Na druhý deň dojde výpis, kde je nabehnutá tržba z terminálu, znížená o poplatok banky. Účtovať treba príjem na BÚ v sume, aká bola úpredchádzajúci deň vykázaná z terminálu a do priebežných položiek výdaj. Druhý riadok toho istého zápisu je účtovanie výdaja z BÚ v sume poplatku banky a do stĺpca Služby. Poplatky banky sa účtujú zo žurnálu, ktorý posiela banka na mail klienta. Výsledkom sú dva dvojriadkové účtovné zápisy, každý má aj príjem, aj výdaj. Zostatky v pokladni, aj na BÚ v PD musia po týchto zápisoch sedieť so skutočnosťou.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 takže ked ja mám na výpise sumu 50 Eru ale doklad z terminálu je na 58 Eruako to vlastne zúčujem ?
    a_je_to To až také veľké rozdiely nebývajú, musí to byť niečo aj iné. Tie poplatky sú okolo 1,3% z tržieb cez terminál. Ak by to zodpovedalo, tak by si účtovala najprv plnú tržbu z ERP do príjmu za tovar a DPH. Potom z tržby ERP v ten deň prevod tržby cez terminál 58 Eur, ako pokladničný výdaj a priebežné položky príjem, tiež 58 Eur. Na druhý deň, keď by prevod nabehol na BÚ, tak účtuješ sumu 58 na BÚ príjem a priebežné položky výdaj. Druhý riadok toho istého zápisu sumu 8 Eur /rozdiel súm/ BÚ výdaj a služby výdaj. Celkový prírastok BÚ je 50 Eur.
    timejka200 čiže ja musím účžovať podľa dokladov čo mi dá predavačka výpisys z terminálu ja to musím akože prijať do pokladne ako tržba za predaj tovaru následne to odvediem ako iný výdaj neov. ZD , potom príde Bank. výis tam bude určitá suma, ktorá je znížená o províziu ale ja musím zaúčtovať plnu sumu ako príjem na BU - ostatný príjem zdaniteľný a následne ďalší zápis čo je vlastne rozdiel - províizia pre banku ako služba?
    timejka200 lebo účtovníčka predomnou vôbec o tomto neúčtovala ona len zaúčtovala príjem na bankový výpis ako ostatný príjem zdaniteľný...žiadna tržba..tak to mi nebude nič sedieť
    a_je_to no ... tržbu musíš do pokladne prijať celú - nezníženú o odvod cez terminál na BÚ, ako pokladňa príjem. V ďalších stĺpcoch rozpis na príjem za tovar a DPH prijatá. V druhom riadku toho istého dokladu výdaj - nie však neov.ZD, ale na priebežnú položku príjem. Do príjmu banka musí ísť celá suma z terminálu a zase na priebežné položky výdaj, aby sa priebežné položky vyrovnali. Ako druhý riadok bankového záípisu je výdaj poplatku za terminál - služieb.
      zbaliť

    Ako zaúčtovať v JÚ servisný poplatok za platbu kartou cez POS terminál.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.