Zavrieť

Porady

Hlásenie a RZD

Ahojte Poradaci,

potrebovala by som poradit ohladom vyplnenia Hlasenia o vyuctovani dane a uhrne prijmov zo zavislej cinnosti. Priznam sa, ze mam malu dilemu. Sme mala firma, ktora ma 4 zamestnancov. Na zaklade ziadosti zamestnancov, som im spravila RZD a dvom vznikol preplatok, z dovodu uplatnenia odpoctu na zivotne poistenie. Preto sa chcem spytat, ci k hlaseniu prikladam nejake prilohy ohladom zivotnej poistky(myslim tym potvrdenie od poistovne, na zaklade ktoreho si uplatnuju nezdanitelnu cast). Prosim Vas poradte mi, hlasenie podavam prvykrat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    K hláseniu neprikladáš nič. Tie potvrdenia z poisťovne si prilož k žiadostiam o ročné zúčtovanie dane.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    K hláseniu sa nič neprikladá, okrem prílohy, ktorá je jeho súčasťou.( Údaje z ročného zúčtovania sa ti prejavia až v hlásení za rok 2006.)

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Mica
    Ahojte Poradaci,

    potrebovala by som poradit ohladom vyplnenia Hlasenia o vyuctovani dane a uhrne prijmov zo zavislej cinnosti. Priznam sa, ze mam malu dilemu. Sme mala firma, ktora ma 4 zamestnancov. Na zaklade ziadosti zamestnancov, som im spravila RZD a dvom vznikol preplatok, z dovodu uplatnenia odpoctu na zivotne poistenie. Preto sa chcem spytat, ci k hlaseniu prikladam nejake prilohy ohladom zivotnej poistky(myslim tym potvrdenie od poistovne, na zaklade ktoreho si uplatnuju nezdanitelnu cast). Prosim Vas poradte mi, hlasenie podavam prvykrat.
    Nie, žiadne prílohy sa neprikladajú. Všetky podklady máš mať u seba v účtovníctve - presnejšie v mzdovej agende pre prípadnú následnú kontrolu. Predkladanie týchto dokladov je potrebné, len ak občan podáva priznanie "A".

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mica
    Ahojte Poradaci,

    potrebovala by som poradit ohladom vyplnenia Hlasenia o vyuctovani dane a uhrne prijmov zo zavislej cinnosti. Priznam sa, ze mam malu dilemu. Sme mala firma, ktora ma 4 zamestnancov. Na zaklade ziadosti zamestnancov, som im spravila RZD a dvom vznikol preplatok, z dovodu uplatnenia odpoctu na zivotne poistenie. Preto sa chcem spytat, ci k hlaseniu prikladam nejake prilohy ohladom zivotnej poistky(myslim tym potvrdenie od poistovne, na zaklade ktoreho si uplatnuju nezdanitelnu cast). Prosim Vas poradte mi, hlasenie podavam prvykrat.
    K hláseniu neprikladáš, necháš to priložené pri žiadosti o RZD.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    STRELEC
    Paula, Májka - to sa Vám súhlasí, keď ste šikovnejšie!
    Si si nevšimol ale Ty si bol šikovnejší ako ja o minútku.:p

    Mica je offline (nepripojený) Mica

    Mica
    Chcela by som vas pekne poprosit o radu, hoci viem, ze vam profikom sa tato otazka mozno bude zdat smiesna, ale neda mi to. V hlaseni evidujem preplatok, ktory zamestnancovi vznikol po uplatneni odpoctu zo ziv. poistenia? Lebo to mi nie je celkom jasne. Nie je tam totiz ziadna kolonka, tak neviem kde to uviest.
    Dalej ak som vykonala RZD, tak co s 2% z podielu dane na osobitne ucely? V danovom priznani typu A je nato samostatna kolonka...

    Za vase prispevky vopred dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mica
    Chcela by som vas pekne poprosit o radu, hoci viem, ze vam profikom sa tato otazka mozno bude zdat smiesna, ale neda mi to. V hlaseni evidujem preplatok, ktory zamestnancovi vznikol po uplatneni odpoctu zo ziv. poistenia? Lebo to mi nie je celkom jasne. Nie je tam totiz ziadna kolonka, tak neviem kde to uviest.
    Dalej ak som vykonala RZD, tak co s 2% z podielu dane na osobitne ucely? V danovom priznani typu A je nato samostatna kolonka...

    Za vase prispevky vopred dakujem
    Preplatok z RZD vrátiš zamestnancovi vo výplate, najneskôr marcovej.Ak chce venovať 2% dane, vystavíš potvrdenie o zaplatení daní, odovzdaš zamestnancovi a on si odovzdá na svojom miestne príslušnom DÚ.

    luba12 je offline (nepripojený) luba12

    luba12
    Chcem sa spýtať, či sa do Hlásenia uvádzajú aj zamestnanci, ktorí v priebehu roku skončili prac.pomer v našej firme.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    V hlásení sú uvedení všetci, ktorí poberali zdaniteľný príjem u firmy v roku 2005.

    Mica je offline (nepripojený) Mica

    Mica
    Ano aj tí sa tam vyznacia, v 3 casti tlaciva mas v 5 riadku zuctovane v mesiacoch tam vyznacis mesiace, pocas ktorych boli zamestnani

    Mica je offline (nepripojený) Mica

    Mica
    Este sa chcem spytat, ak ma zamestnanec nedoplatok 5 Sk, nie je tam nejake obmedzenie, ked chce darovat 2 % z dane?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mica
    Este sa chcem spytat, ak ma zamestnanec nedoplatok 5 Sk, nie je tam nejake obmedzenie, ked chce darovat 2 % z dane?
    Musí nedoplatok zaplatiť.

    ewap je offline (nepripojený) ewap

    ewap
    RZD riadok 02/a sa napíše celá suma aj keď zamestnanec nemá odpracovaný celý rok? Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ewap
    RZD riadok 02/a sa napíše celá suma aj keď zamestnanec nemá odpracovaný celý rok? Ďakujem
    Celú nezdaniť. časť.

    Mica je offline (nepripojený) Mica

    Mica
    Ahojte,
    chcela by som sa vas opytat na riadok c. 6 zaklad dane v Hlaseni o vyuctovani dane zo zavislej cinnosti. Je to uhrn prijmov minus poistne a minus nezdanitelne casti?

    Zzka77 je offline (nepripojený) Zzka77

    Momentalne na materskej Zzka77
    Chcela by som sa spytat ci je potrebne vypisovat aj prilohu k hlaseniu pokial islo o nulove hlasenie a obcianske zdruzenie, ktoreho sa to tyka zamestnavalo pocas roka iba dohodarov, ktory podpisali vyhlasenie ( o nezdanitelnej casti na danovnika). T.z. nebola odvedena ziadna dan.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.