Zavrieť

Porady

možem použit benzin z auta do pily ked je zmiesany s mot olejom?

vybral som zo stareho auta benzin asi 15 l len je zmiesany s mot olejom možem ho použit do mot pili ?dal by som len o polovicku menej oleja do benzinu nestane sa nič? nezadre sa mi motor na pile ?alebo neznicia sa kružky?na aute bola prasknuta hlava tak sa mi dostaval olej do nadrže
Naposledy upravil Dav : 05.07.13 at 22:19
Indeed neviem si dost dobre predstaviť AKO sa ten motorový olej mohol dostat do nadrže s palivom....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    0506jaro mal som prasknutu hlavu tak mi valil olej do nadrze

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    V motorovej onej pílke je asi dvojtakt - pomer by mal byť 1:50 - okrem toho, tam sa používa iný typ oleja M2T - špeciálne určený pre dvojtakty (spaľuje sa spolu s benzínom). Olej určený na mazanie (v olejovej vani) má inú viskozitu, iný bod horenia, iný stupeň mazania pri spaľovacích teplotách. Mazať by mazal, ale nie dokonale, zasvinil by ti sviečky viac ako obvykle (vďaka inej teplote spaľovania). Nie je ho preto vhodné použiť - iba na vlastnú zodpovednosť.
    0506jaro ak by to zasvinilo sviecky tak to by sa este dalo len aby to nezadrelo motor
    misoft Časom zadrie - moja skúsenosť (mal som bakeliten motorwagen a dali mi miesto M2T obyčajný motorový - po 1000km som ho zadrel - stačilo toto už načať válce, krúžky sa zahryzli, piest roztrhlo - ojnica vypochodovala spodom).
    misoft Keď bakeliten (BMW) - tak by si asi mal tušiť, aké (Na okraj - okrem toho incidentu mi slúžilo verne dosť dlho - bol to nezmar )

    možem použit benzin z auta do pily ked je zmiesany s mot olejom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.