Zavrieť

Porady

Mám nárok na dovolenku po skončený dvoch po sebe idúcich materských?

prvý syn sa mi narodil 13.11.2007 na materskú som odchádzala s práce bez výpovede vlastne teraz by som sa mala vrátiť po druhej späť.Druhý syn sa mi narodil 23.07.2010 čiže som nastupovala z materksej do materskej a ako som písala mala by som nastúpiť mamičky mi tvrdia že mám nárok na dovolenku počas toho obdobia preto by som to chcela vedieť.Starú dovolenku pred materskou prvou mi v práci preplatily za odpoved vopred Ďakujem
Naposledy upravil Maja Pešková Ďurečková : 05.07.13 at 20:13
Xanti Nerozumieš písanému slovu?

Presné dátumy nástupu na MD , skončenie MD nástup na RD ... a nie dátum narodenia dieťaťa ... to k ničomu nepomôže ....
Maja Pešková Ďurečková pochopila som to len som nemyslela že treba presne to momentálne neviem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ano, máš. Uveď presné obdobie poberania materskej pri prvom aj druhom dieťati.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maja Pešková Ďurečková ved pol roka pri každom ako presne podla papierov?
    veronikasad Nástup na MD je 4-6 týždňov pred termínom pôrodu. Pre výpočet nároku treba presné dátumy čerpania materskej dovolenky, lebo toto obdobie sa považuje za odpracovanú dobu
    Maja Pešková Ďurečková ok zistím a potm nmapíšem neviem to z hlavy zatial pekne Ďakujem
    Maja Pešková Ďurečková Tak konečne som sa k tomu dostala ospravedlnujem sa že tak neskoro tak prvá materská bola od 9.10.2007 do 21.4.2008
    potom nasledoval rodičovský a následne druhá 15.06.2010 do 27.12.2010
    Akurat dnes mi má syn tri roki dnešným dnom som dala výpoved z dôvodu že ich nemám kam na mesiac dať vlastne pre to som to chcela vedieť ked je možno už aj neskoro v práci mi ekonomka tvrdila že na žiadnu dovolenku nárok nemám tak teraz sama neviem ako postupovať za odpove vopred velké Ďakujem
    Katy a R - no vidíš - nenašla si si čas - kočky ti mohli poradiť - možno by si nemusela vôbec dávať výpoveď (pokryla by si dovolenkou), alebo by ti poradili - ako v prípade ukončenia PP získať vyššiu dávku v nezamestnanosti ...
    - ekonómka sa musí držať ZP - dovolenku ti preplatia ..
    Maja Pešková Ďurečková Nuž ani nie tak čas ako nedostupnosť k netu
    veronikasad r. 2007 - predpokladám, že si si dovolenku vyčerpala pred nástupom na MD

    r. 2008 - MD trvala 80 prac.dní, vznikol nárok na dovolenku za kal.rok, ktorá bude krátená z titulu RD. RD trvala 182 prac.dní, krátenie za prvých 100 prac. dní o 1/12, za každých celých 21 prac.dní o ďalšiu 1/12 - spolu krátenie o 4/12, nárok na dovolenku 8/12.

    r. 2010 - MD trvala viac ako 60 prac. dní, znovu vznikol nárok na dovolenku za kal. rok, ktorá bude krátená z titulu RD. RD trvala 122 prac. dní (vrátane RD pri druhom dieťati) , krátenie o 2/12, nárok na dovolenku 10/12.

    r. 2011 - nárok na dovolenku nevznikol

    r. 2012 - nárok na dovolenku nevznikol

    r. 2013 - nárok na dovolenku nevznikol.

    S ukončením prac.pomeru si sa unáhlila (pokial si potrebovala vykryť len jeden mesiac). Mohla si požiadať o čerpanie dovolenky za rok 2008 a 2010.

    Mzdárke zamestnávatela doporučujem naštudovať si Zákonník práce.
    Maja Pešková Ďurečková Nuž neviem uvidím ako postupovať ked tak neurobia??
    Maja Pešková Ďurečková Ona mi tvrdila že nárok nemám preto som to tak riešila a ked by som žiadala čerpať dovolenku aj tak by si niečo vymysleli a prepustili ma viem ako tam robily len makať ked mamička išla z dieťaťom k lekárovi bol problém a možno som sa tomu chcela vyhnúť keďže starší býval často chorý Ďakujem za odpovede
    Maja Pešková Ďurečková Už tak zrejme urobila stačilo spomenúť inšpektorát práce takže este by som poprosila presne na koľko dni mám nárok spolu ďakujem
    veronikasad Máš doma kalkulačku ? Ak ano, to si už hádam dokážeš aj sama vypočítať. navyše, keď tvoj ročný nárok nepoznáme. (8/12 + 10/12 ročného nároku)
    Maja Pešková Ďurečková A to by bola v podstate ďalšia otázka keďže som tohto roku dovŕšila 34 rokov a tuším ako 33 ročný je nárok 25 dni alebo sa mýlim? ,:-)
    veronikasad Nárok na dovolenku je za rok 2008 a 2010, kedy platili iné podmienky pre nárok na dovolenku - teda máš nárok len na základnú výmeru 4 kal. týždne (pomernú časť), bez ohladu na to, že ju budeš mať preplatenú v roku 2013
    Maja Pešková Ďurečková Ďakujem velmi pekne:-)
      zbaliť

    Mám nárok na dovolenku po skončený dvoch po sebe idúcich materských?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.