Zavrieť

Porady

Môžem dať dieťa do škôlky ak poberám rodičovský príspevok na dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom?

Môže sa dať na 8h. do škôlky dieťa, ktoré má 4,5 r. a dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav , nezanikne mi tým nárok na rodičovský príspevok, alebo nárok byť sociálne poistená štátom? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
buchač Ako rodiča by ma zaujímal tá presnejšia špecifikácia výrazu ...
Čo znamená " dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav " ...???

Tie príspevky sú pre mňa vedľajšie v tomto zmysle položenej otázky ...
veronikasad Dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa posudzuje posudkový lekár UPSVaR na základe výsledkov vyšetrení a správy od pediatra. Ak bol priznaný, rodič má nárok na výplatu rod.príspevku aj po dovršení 3 rokov veku dieťaťa.
BUTTON. dnes mi na SP povedali ak bude priznaný rodič, príspevok na dieťa s dlhodobo nepr. zdr. s., že matka, ktorá bude poberať tento príspevok má nárok pracovať a dieťa má nárok navštevovať predš. zariadenie ak to jeho zdravotný stav povoľuje.
Koľko hodín môže dieťa navštevovať škôlku a koľko hodín môže matka odpracovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zrejme sa pýtaš na zdr.poistenie - nezanikne, ak dieťa nebude v škôlke viac ako 4 hod. denne.

    Môžem dať dieťa do škôlky ak poberám rodičovský príspevok na dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.