Zavrieť

Porady

cvičenie pre tehotné

ahoj, máme zamestnankyňu, ktorá je tehotná a začala navštevovať cvičenie pre tehotné ženy. zamestnávateľ jej chce na tieto kurzy prispievať, lenže daňová poradkyňa ma upozornila, že daňováci mi tento náklad môžu z účtovníctva vyhodiť. prosím poraďte, môže zamestnávateľ na tieto kurzy prispievať a výdavky s týmto spojené započítať do nákladov? ďakujem
monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ja by som to dávala ako príspevok zo soc. fondu na regeneráciu síl, veď je tehotná a potrebuje dočerpať sily.
    Samozrejme-príspevok by som zdanila cez mzdu.

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    riešila by som to príspevkom zo sociálneho fondu, samozrejme by to malo byť ošetrené vnútropodnikovou smernicou(napr. starostlivosť o zdravie zamestnancov)

    kvietok je offline (nepripojený) kvietok

    kvietok
    ďakujem za rady, ale čo v takom prípade, keď mi prinesie doklad o zaplatení celého kurzu a zamestnávateľ sa jej ho rozhodne preplatiť celý s tým, že jej to nechce preplatiť zo sociálneho fondu? chce jej to proste "darovať", aby ona s tým nemala žiadne výdavky

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Tehotnej by som to zdanila cez mzdu- veď ide o peňažné plnenie.
    Kurz by som zaúčtovala do nákladov a v DP by som to pripočítala k základu dane. Čiže by to nebol daňový výdavok.

    Ale určite treba šéfovi dať na vedomie, že to môže ísť zo SF. Samozrejme pozor na int. smernicu /viem, že podaktorí vôbec takéto smernice nemajú/.
    V nej treba percentuálne určiť v akej výške budete preplácať takéto výdavky na regeneráciu síl pre svojich zamestnancov.

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    kvietok
    ďakujem za rady, ale čo v takom prípade, keď mi prinesie doklad o zaplatení celého kurzu a zamestnávateľ sa jej ho rozhodne preplatiť celý s tým, že jej to nechce preplatiť zo sociálneho fondu? chce jej to proste "darovať", aby ona s tým nemala žiadne výdavky
    v tomto prípade bohužial nedaňový výdavok! treba to však zamestnancovi zdaniť ako naturálny pôžitok

    cvičenie pre tehotné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.