Zavrieť

Porady

Stravne pre zahranicne pracovne cesty

Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu.

Kolega bol na sluzobnej ceste v CR, odtial pokracoval na poradu do Polska. Cestoval sluzobnym vozidlom. St. hranicu SR/CR prekrocil 2.7. o 12:00, 3.7. bol cely den v CR, 4.7. prekrocil st. s Polskom o 7:45, 4.7. sa vracal spat, st. hranicu PL/CR prekrocil o 20:00, CR/SR o 21:15.

Prosim je to spravne???:

2.7. 12:00-24:00 CR 12 h
3.7. 00:00-24:00 CR 24 h
4.7. 00:00-07:45 CR 7 h 45 min
07:45-20:00 PL 12 h 15 min
20:00-21:15 CR 1 h 15 min

2.7. 300CZK, 3.7. 600CZK, 4.7. najviac casu stravil v PL 37 EUR. Ma narok na 900 CZK a 37 EUR. Kolega to chce mat vyplatene v ceskych korunach a tiez eurach a tu nastava problem. Ma mi dat 2 vyuctovania? Tieto 2 vyuctovania by mali potom rovnake cislo?
1.vyuctovanie cela cesta 2.7.-4.7., ale uvedene len stravne za cestu v CR, teda v ceskych korunach-900CZK?
2.vyuctovanie cela cesta 2.7.4.7., ale uvedene len stavne v eurach, teda 37 EUR?

Prosim, stretol sa niekto v praxi s podobnym pripadom, ako ste to riesili?

Dakujem za pomoc.

Prijemny den
Naposledy upravil zuzha : 09.07.13 at 08:14
007gituska je potrebné vychádzať z toho, aký má príkaz na pracovnú cestu. ak má príkaz na pracovnú cestu - ČR aj Poľsko, nemôžeš mu zvlášť vyúčtovať ČR a zvlášť Poľsko, pretože to by boli dva cestovné príkazy. ak chceš každú cestu vyúčtovať osobitne, musí mať dva cestovné príkazy - jeden do ČR a druhý do Poľska
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    je potrebné vychádzať z toho, aký má príkaz na pracovnú cestu. ak má príkaz na pracovnú cestu - ČR aj Poľsko, nemôžeš mu zvlášť vyúčtovať ČR a zvlášť Poľsko, pretože to by boli dva cestovné príkazy. ak chceš každú cestu vyúčtovať osobitne, musí mať dva cestovné príkazy - jeden do ČR a druhý do Poľska

    Stravne pre zahranicne pracovne cesty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.