Zavrieť

Porady

Malolety

Dobrý deň
podľa zákona ma každy nárok na odpočitatelnu položku 87.... .Sk
Ako si môže živnostnik uplatníť tuto položku na 12 nasť ročne dieťa aby si ponižil zálkad dane? Je takato možnosť nejakym spôsobom ?Ak ano ako ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Nijako, na dieťa sa dá uplatniť len daňový bonus pri splnení určitých zákonom stanovených podmienok.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    na 12 ročné dieťa si môže uplatniť len daňový bonus.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ak má maloletý príjmy, môžeš ako zákonný zástupca zaňho podať daňové priznanie a uplatniť 87936 Sk v roku 2005.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Pripojím sa k debate. To značí, že ak môj 4-ročný syn poskytne nejakej s.r.o. pôžičku, tak ja ako rodič a zákonný zástupca podám daň. priznanie
    vyplnené na môjho syna, v ktorom mu odpočítam tých 87.936 Sk, ale to by znamenalo, že z úrokov by môj syn neplatil žiadnu daň.
    Samozrejme len v prípade, že úroky uhradené v r.2005 by boli max. vo výške 87.936 Sk.
    Mám pravdu?

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Lila
    Pripojím sa k debate. To značí, že ak môj 4-ročný syn poskytne nejakej s.r.o. pôžičku, tak ja ako rodič a zákonný zástupca podám daň. priznanie
    vyplnené na môjho syna, v ktorom mu odpočítam tých 87.936 Sk, ale to by znamenalo, že z úrokov by môj syn neplatil žiadnu daň.
    Samozrejme len v prípade, že úroky uhradené v r.2005 by boli max. vo výške 87.936 Sk.
    Mám pravdu?
    V podstate máš pravdu, tam sa len dostávaš ako zákonný zástupca pred otázku, odkiaľ mal tvoj 4-ročný syn uvedenú sumu, ktorú poskytol ako pôžičku..

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dostal darom od starých rodičov.

    ENEN je offline (nepripojený) ENEN

    ENEN
    Lida
    Ak má maloletý príjmy, môžeš ako zákonný zástupca zaňho podať daňové priznanie a uplatniť 87936 Sk v roku 2005.
    Súhlasím mám taký prípad 12-ročná dcera učinkuje v opere a má príjem, ja ako zákonný zástupca urobím DP a uplatním odp.popložku.Robím to už druhý rok a pohoda.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ešte doplním: " Ale pozor, Ja ako rodič by som si nemohla za rok 2005 odpočítať na môjho syna daňový bonus! "

    ENEN je offline (nepripojený) ENEN

    ENEN
    Lila
    Ešte doplním: " Ale pozor, Ja ako rodič by som si nemohla za rok 2005 odpočítať na môjho syna daňový bonus! "
    Daňový bonus na dieťa si môžeš uplatniť, bez ohľadu nato či má dieťa prijem a uplatňuje si nezdaniteľnú položku....určite!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.