Zavrieť

Porady

Odhlásenie a znovu prihlásenie na ÚP

Ahoj, dá sa okamžite dobrovoľne odhlásiť a znovu prihlásiť na ÚP? Ak nie, dá sa to nejak obísť? Napr. mám známeho čo podniká a teda ak by ma zamestnal na jeden deň, tak teoreticky by som sa mohol v priebehu dvoch dní prihlásiť a odhlásiť z ÚP, či? Ide o to že mi chýbal mesiac do uznania dávky v nezamestnanosti, ktorý som si platil sám a v soc. poisťovni potrebujú najnovší dátum zaradenia na ÚP, ktorý je teraz mesiac dozadu.

Doplnenie: Napadla mi snáď lepšia možnosť a tou je vytvorenie živnosti a po cca týždni zrušenie a znova prihlásenie sa na úrad práce. Je takáto situácia možná? Ďakujem za rady.
Naposledy upravil jimmy05 : 13.07.13 at 19:58 Dôvod: doplnenie informacii
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jimmy05 Ja už mám ten mesiac zaplatený ako dobrovoľne poistený. Ide mi teraz len o to sa nejakým spôsobom odhlásiť a znovu prihlásiť na ÚP v čo najkratšom čase a neviem či je to možné.
    veronikasad Ano je to možné. Neprihlasuje a odhlasuje ťa zamestnávatel (tvoj známy), ale ty sám. Vznik pracovného pomeru a jeho ukončenie v skúšobnej dobe je dôvodom na ukončenie a vznik novej registrácie. Len ten prac.pomer by mohol trvať trošku dlhšie, aby to nevyzeralo ako špekulácia.
    jimmy05 Ďakujem, to som potreboval vedieť
      zbaliť
    jimmy05 ok vďaka ešte mi však napadlo, je možné to spraviť aj živnosťou? Teda žeby som si urobil živnosť a po napr. 2 týždňoch ju zrušil? Je to to iste ako zamestnanie, čiže mohol by som sa po tych 2 týždňoch znova evidovať na ÚP?

    Odhlásenie a znovu prihlásenie na ÚP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.