Zavrieť

Porady

Polystyrén pod vnútornú stierku.

Dobrý deň.

Moze ist dovnutra domu, pod stietky (sietka, lepidlo, stierka) polystyren? treba mi totiz vyrovnat presadenia tehal...cca 7cm.

bojim sa ci to bude dychat, resp. ci tam nebude sa robit plesen
Naposledy upravil steffi99 : 17.07.13 at 07:18
marjankaj Ja by som volil skôr opačný postup.
Najprv dal polystyrén a až na to tú stierku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

    Emka Roman
    Normálne, keď mi niekto povie, že steny dýchajú, tak odpoviem : Dovidenia

    PS
    Predstav si panelák
    nosnú betonovú stenu hrubú 15 cm
    tipni si koľkokrát za deň sa nadýchne a vydýchne = prejde vzduch z jednej strany na druhú
    steffi99 ma to i nejaku pointu? pytam sa ci mozem dat dnu polystyren alebo nie......normalne ked mi niekto povie ze dovidenie, tak dovidenia...

    a02sk je offline (nepripojený) a02sk

    a02sk
    Polystyrén istotne dýchať nebude. I keď som už počul, že ho lepia zvnutra, čítal som, že je to trocha nezdravé a pri zvýšenej vlhkosti sa potia steny...
    erik555 neviem, ale to by bol skor problem malo vetrania, ci nie? vysoka vlhkost sa zraza na chladnejsich miestach.
    Zuzka 335 My sme dali polystyrén zvnútra do vchodu, uzatvorili oknami a v zime som tam chcela mať kvety. Zakrátko som zistila, že rohy začínajú plesnivieť, takže kvety som okamžite dala preč. Inak si zateplenie pochvaľujem.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Závisí od skladby steny. Prepočítajte si rosný bod (napr. na www. tzb-info.cz), pretože nalepením EPS zvnútra ochladíte stenu, čo by v zime mohlo robiť problémy. Dosky EPS potom lepte celoplošne, nielen na buchty.

    Polystyrén pod vnútornú stierku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.