Zavrieť

Porady

Co mi hrozi ak kamaratovi dovolim mat na mojej adrese sidlo jeho firmy?

Ahojte, prosim o radu co mi hrozi ak kamaratovi zo zahranicia ktory si tu zalozi s.r.o. podpisem suhlas ze na mojej adrese moze mat sidlo firmy a bude mu tam chodit posta? Bude to iba sidlo a nebude tam vykonavat ziadnu cinnost.
Naposledy upravil ducho7 : 15.07.13 at 11:20 Dôvod: Doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mbrnakova je offline (nepripojený) mbrnakova

    mbrnakova
    mám ,,osobnú,, skúsenosť, pri podnikateľských aktivitách tu na Slovensku veľmi obľúbených, hrozí aj častá návšteva exekútorov, vymáhačov, dokonca aj orgánov činných v trestnom konaní z dôvodu doručovania výziev súdu a pod. nikomu by som takéto niečo neposkytla, pre pokoj...dnes sme najlepší kamaráti, či dokonca rodina a zajtra si nevieme prísť na meno....ľudia sa menia... držím palce!

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak ide o nehnuteľnosť na bývanie, tak by mala byť povolená zmena účelu využitia nehnuteľnosti, ak tam bude oficiálne vykonávať činnosť. Mali by ste uzatvoriť nájomnú zmluvu (a príjem zdaniť). Ďalej sú tu možnosti návštevy kontrolných aj iných orgánov.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak ide len o sídlo - adresa pre prijímanie pošty, tak mu len tú poštu budeš asi preposielať. Neexistencia NZ a priori predpokladá, že mu neprenajímaš byt za účelom podnikania. Odporúčala by som v tomto zmysle podpísať dokument - dohodu, že ide iba o "schránku".
    Ak prestanete byť kamaráti alebo zmeníš adresu, hrozí, že napriek tvojej žiadosti kamarát, alebo exkamarát nezmení sídlo firmy.
    Llívia V tom prípade treba napísať na príslušný obchodný register, že firma na danej adrese nesídli. OR pošle firme list s výzovu, aby to napravila a vyhrážkou, že inak bude zrušená - vlastná skúsenosť, keď dom firguroval ako sídlo niekoľkých spoločností.

    Co mi hrozi ak kamaratovi dovolim mat na mojej adrese sidlo jeho firmy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.