Zavrieť

Porady

Je mozne pracovat pocas vypovednej doby u druheho zamestnavatela na dohodu?

Dobry den, chcela by som sa opytat ako sa vysporiada odvodove zatazenie ak pracujem na pracovnu zmluvu u jedneho zamestnavatela a uzavrela by som s druhym dohodu? (uplne iny predmet cinnosti) Neviem sa so sucasnym dohodnut na ukonceni pracovneho pomeru dohodou, preto to budem musiet riesit vypovedou. Vypovedna doma je u mna dva mesiace, cize do 30.9.2013, ale nastup u noveho zamestnavatela 1.9 alebo 15.9. Je mozne s novym zamestnavatelom uzavriet dohodu na potrebny cas, kym mi skonci vypovedna doba?Ako sa potom riesi odvodove zatazenie? Pretoze by v podstate za mna odvadzali obaja. Je take nieco vobec mozne? Dakujem pekne za odpoved.
veronikasad Ako budeš fyzicky vykonávať prácu v obidvoch firmách ? Ak v prvej firme budeš v septembri čerpať dovolenku, môžeš mať uzatvorený aj súbežný pracovný pomer (na pracovnú zmluvu) od 1.9.2013 v druhej firme
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš mať dohodu aj počas trvania PP. Odvody budeš platiť teda aj z práce na dohodu aj zo mzdy. NČ môže byť uplatnená len u jedného zamestnávateľa.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Môžeš mať súbežne hocikoľko PP (nielen dohodu) - ak to fyzicky a časovo zvládneš
    A odvody sa odvádzajú vždy z príjmu ... a ak by si náhodou prekročila maximálne hranice VZ , tak najskôr sa odvádza poistné z PP s vyšším VZ , potom sa dopočíta z nižšieho
    .. presne pozri §138 zák o SP ... a ZP- má pre takýto prípad RZZP

    Je mozne pracovat pocas vypovednej doby u druheho zamestnavatela na dohodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.