Zavrieť

Porady

Pre programovanie a design webov podľa autorského pre US firmu, je potrebná zmluva o dielo alebo stačí ústna dohoda a faktúra?

1. Chcel by som podlnikať podľa autorského zákona pretože môžem pracovať pre firmu v US, ktorá by mi mesačne platila určitý "paušál" a ja by som za to robil pre nich nejaké webové stránky a webové aplikácie, čiže nejaký ten web design a programovanie scriptov.

V Autorskom zákone sa píše o licenčných zmluvách, zmluvách o dielo a pod. Nestačilo by keby som túto zmluvu mal dohodnutú ústne a mesačne by som im faktúroval nejakú čiastku, pričom na DÚ by som bol prihlásený ako podnikateľ podľa autorského zákona a smozrejme by som platil všetky odvody a dane, ktoré s tým súvisia?

2. Taktiež sa chcem spýtať, či by som v takomto prípade mohol v daňovom priznaní uplatňovať paušálne výdavky 420€ mesačne?

Celkovo, je tento "štýl podnikania" v poriadku, čo sa týka daniarov SP a podobne?
Naposledy upravil skylark : 17.07.13 at 11:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    Podľa mňa musí byť písomne uzatvorená zmluva, dnes platí, čo nie je na papiru je figu platné. Ja uprednostňujem na každú "transakciu" pekne podchytiť zmluvne, nech to je čierne na bielom a nemohol nikto na to nič povedať.

    Pre programovanie a design webov podľa autorského pre US firmu, je potrebná zmluva o dielo alebo stačí ústna dohoda a faktúra?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.