Zavrieť

Porady

Zrusenie trvaleho pobytu rodicovi - otcovi

Rodicia su rozvedeni. Otec byva v byte, ktoreho vlastnikmi sme ja+brat. Dovolili sme mu tam byvat dovtedy, dokym bude riadne platit uhrady spojene s uzivanim bytu. Otec je nezamestnany, dlhorocny alkoholik - troska. Po poslednej navsteve sme tam nasli kopu ludi bez domova. Chceme si byt chranit a on uz dostal dost sanci na riadny zivot, ale nechce. Uz nema nikoho ani nema kam ist byvat. Chceme mu zrusit TP a dat ho na ulicu - nie je ina moznost. Staci ked na OU podam ziadost len ja ako spoluvlastnicka, alebo musime obaja a prosim ako je to v pripade, ked pride za mnou a bratom - my ho uz nechceme, nechceme ziaden kontakt - ako sa mozem branit? Obaja uz mame vlastne rodiny. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    TP je len evidenčný, ten mu môžete zrušiť ale to neznamená, že on tam neostane aj tak. Jedine ak ho vyhodíte , veď byt nie je jeho, ten môžete jednoducho predať.
    martinak3 dakujem za odpoved - jedine vyhodit ho musime - lebo byt predavat nechceme - zatial, ale chceme tam zohnat novych podnajomnikov. Viete mi poradit aj v tom, ak bude chodit k nam - mozem zavolat napr. policiu? Je to smute, ze takto pisem o otcovi, ale on sa nikdy ako otec nespraval...
    Tweety Samozreme, že môžete zavolať policajtov. veď je v cudzom byte.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Doplním Tweety, podľa zákona o hlásení pobytu občanov ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zruší na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov .........t.j. v prípade, že vlastníkom sú viaceré osoby, návrh musia podať všetci vlastníci - v tomto prípade obaja vy aj brat.TP má iba evidenčný charakter a nezakladá nijaké právo na byt, prípadne povinnosť zabezpečiť náhradné ubytovanie. Ostatné je už viac menej rodinná prípadne morálna záležitosť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martinak3 dakujem
    martinak3 opat prosim o radu k problemu popisanemu vyssie - teda doslo to uz tak daleko, ze ho musime nasilim vyhodit z bytu, ale citam tu o nejakych sudnych prikazoch na vypratanie nehnutelnosti o vyzvach o potrebe zabezpecit nahradne ubytovanie. Ten byt vlastnime ja+ brat, ale platba za najomne odchadza z maminkinho uctu a Sipo platim ja. Tak Vas prosim potvrdte mi, ze taketo sudne opletacky a ostatne veci sa ma nebudu tykat a mozem ho rovno vyhodit na uliciu, samozrejme, ze predtym mu zrusim TP a viem, ze bude pri vypratavani klast odpor, mozem o pmoc,ci nejaku asistenciu poziadat policiu? A nemozu napr. policia alebo nejake urady nieco riesti, ze mame vztah otec a dcera, lebo ja tento vztah nepoznam... on figuruje len v mojom a bratovom rodnom liste. Dakujem
    draik Polícia vám nepomôže, pretože nemáte v rukách súdny príkaz na deložovanie. Najjednoduchšie bude vymeniť zámky.
      zbaliť

    Zrusenie trvaleho pobytu rodicovi - otcovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.