Zavrieť

Porady

Problémy pri konsolidácii úverov.Prosím poraďte.

Prosím o radu vo veci konsolidácie úverov. V roku 2005 som s bývalým manželom zobrala hypotekárny a spotrebný úver vo vtedajšej HVB bank, po rozvode na základe vysporiadania BSM prešla táto hypotéka na mňa, spotrebný úver bol vyplatený, vtedy Unibanka zaregistrovala zmenu, avšak nedala mi žiadne papiere, len jednoducho začali komunikovať so mnou. Teraz chceme refinancovať úver, zrazu nie sú žiadne dokumenty k tomu a z môjho pôvodne hypotekárneho úveru je bezúčelový spotrebný úver. Viac ako 3 mesiace má Unicredit ťahá za nos, že sa veci vybavia kladne a budeme môcť s manželom spojiť úvery. Dokonca ma donútili urobiť nový súdnoznalecký posudok, teraz odo mňa zasa žiadajú starú kúpno predajnú zmluvu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Nikto nevie, čo ste popodpisovali a aký je stav. Veľa ľudí si však mýli klasickú hypotéku s americkou hypotékou, čo je bezúčelový úver založený nehnuteľnosťou.
    tina36 Nevie sa presne, čo sa podpisovalo, ja som žila v tom, že to bol hypotekárny úver, aj na výpise z účtu je napísané pri prevode tejto sumy hypotekárny úver a zároveň je tam uvedené číslo, oni mi však tvrdia, že ho majú evidovaný ako bezúčelový úver

    Problémy pri konsolidácii úverov.Prosím poraďte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.