Zavrieť

Porady

Účtovanie v SAPe

Zdravím Vás Som nová účtovníčka v spoločnosti s kováčskou výrobou a mám problém s jednou faktúrou. Pracujem so SAPom a ešte v 5. mesiaci som zaúčtovala faktúru, ale omylom som ju zadala s nižšou sumou ako v skutočnosti je. Nevedel by mi niekto z Vás poradiť transakciu, kde by som mohla k tejto faktúre doúčtovať nejakú čiastku? Alebo poradiť nejaký spôsob ako to opraviť, okrem vystornovanie. Ďakujem krásne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Poznám len SAP BO a v tom sa pridaná faktúra už nedá doplniť. Je len málo údajov, ktoré po pridaní možno zmeniť. Ale zle zadané faktúry sa opravia buď cez režim Opravná faktúra, alebo vystornovaním a opakovaným zadaním. U programov s možnosťou prepisovania to pripadá neštandardne, ale v SAPoch je to jediný užívateľsky možný spôsob.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    V.Semi Uvažovala som aj ja nad vystornovaním, pretože je to zahraničná faktúra, čiže nič to na DPH nezmení. Ale stornovať sa nedá, keďže je zadaná v 5. mesiaci a SAP mi povoľuje len 2 účtovné obdobia. A nevedeli by ste mi viac popísať spomínaný režim OPRAVNÁ FAKTÚRA?
    tictac7 ...akože nič na DPH nezmení? Opravné DPH budeš musieť podať, veď sa Ti zmení aj vstup aj výstup....
    a_je_to Chcel som Ti poslať nafotený návod,na vystornovanie, ale nedá sa pridať obrázok. Musíš ísť cez Administrácia - Inicializácia - Účt.obdobia - klik na šipku pred 5-2013 - Status obdobia zmeniť na odblokované .... a môžeš stornovať.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.