Zavrieť

Porady

DPH - služba s miestom dodania v zahraničí

Dobrý deň. Platca DPH so sídlom na SR uzatvoril zmluvu s neplatcom DPH so sídlom na SR. Na základe zmluvy nakúpil stavebný tovar a následne ho prepravnou spoločnosťou prepravil do zahraničia. Aké povinnosti a práva mi z tohto plynú?:

1) Kúpa tovaru na SR - môžem si uplatniť DPH?
2) Preprava tovaru slovenskou prepravnou spoločnosťou-platcom dph do zahraničia - môžem si uplatniť dph, ak je miesto dodania v zahraničí? alebo sa na to uplatňuje výnimka - a miesto dodania bude sídlo mojej spoločnosti?
3) Keď budem vyššie uvedené faktúrovať vyššie uvedenému odberateľovi - neplatcovi DPH so sídlom na SR- budem faktúrovať s DPH alebo bez DPH?
4) som povinný v niektorom z týchto prípadov podávať súhrný výkaz? Myslím, že nie, ale chcel by som ubezpečiť.

Ďakujem veľmi pekne za veľkú pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    1. akú DPH si chceš uplatniť, ak si stavebný tovar kúpil u neplatcu? Ak si nakúpil u platcu .taak áno, môžeš si odpočítať DPH
    2. môžeš, ale nemala tá faktúra byť bez DPH? prečo je miesto dodania v zahraničí? Asi je, neviem naisto, ale potom na faktúre nemá byť SR DPH.
    3. ak mu fakturuješ tovar, tak so SR DPH
    4. Nie - nie si povinný podávať SV DPH

    DPH - služba s miestom dodania v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.