Zavrieť

Porady

auto v podnikaní

V januári 2005 kupil podnikateľ auto zaplatil cestnú dan a používal ho na podnikanie. V októbri 2005 mal autohaváriu a auto je totálne poškodené .
Následne ho na inšpektoráte dočasne vyradil z evidencie vozidiel, a na DU tiež odhlásil.. Akým sposobom ho vyradím a čo mám účtovať pri vyradení. Vrak auta sa neoplatí dať opraviť pretože oprava by stála viac ako nové auto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    karpis
    V januári 2005 kupil podnikateľ auto zaplatil cestnú dan a používal ho na podnikanie. V októbri 2005 mal autohaváriu a auto je totálne poškodené .
    Následne ho na inšpektoráte dočasne vyradil z evidencie vozidiel, a na DU tiež odhlásil.. Akým sposobom ho vyradím a čo mám účtovať pri vyradení. Vrak auta sa neoplatí dať opraviť pretože oprava by stála viac ako nové auto.
    Vyradenie: 082/022
    Škoda :582/082 ( najviac do výšky ZC)

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    karpis
    V januári 2005 kupil podnikateľ auto zaplatil cestnú dan a používal ho na podnikanie. V októbri 2005 mal autohaváriu a auto je totálne poškodené .
    Následne ho na inšpektoráte dočasne vyradil z evidencie vozidiel, a na DU tiež odhlásil.. Akým sposobom ho vyradím a čo mám účtovať pri vyradení. Vrak auta sa neoplatí dať opraviť pretože oprava by stála viac ako nové auto.

    Vyradíš ho z evidencie IM na základe správy od policajtov a poisťovne a poprípade vyjadrenia servisu .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Najprv si ujasnime pojmy. Ide o FO podnikateľa, ktorý používal svoje súkromné auto na podnikateľské účely alebo to auto bolo zaradené v majetku firmy ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    karpis
    Auto bolo zaradené v majetku firmy, bola zaplatená cestná dan.
    Veď máš odpoveď od Zitky v príspevku č.3.

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Môže podnikateľ zaplatiť cestnú daň ešte za rok 2005 samozrejme, že si je vedomý toho, že budú penále.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    miriza
    Môže podnikateľ zaplatiť cestnú daň ešte za rok 2005 samozrejme, že si je vedomý toho, že budú penále.
    Ak si je vedomý sankcií môže zaplatiť .

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Potrebujem odsúhlasiť túto moju otázku. Podnikateľ zaplatí cestnú daň za svoje súkromné auto / so sankciami a penálmi za r. 2005/, môže si uroiť cestovné náhrady s tým, že použije sadzbu 6,20/km + PMH ???????
    Ďakujem

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Díky Kája, konečne odpoveď, stále dookola hľadám na porade a už som z toho riadne domotaná. Takže dnešný večer strávim pri cesťákoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.