Zavrieť

Porady

Preddavky SZCO

Ako som pochopila z tohto fora, za rok 2005 si odratam v DP len taku sumu preddavkov, ktora bola v tomto roku aj zaplatena. Zaujima ma avsak, kde a jak sa to presne uvadza.

V mojom pripade nejde o preddavky vyberane zrazkovou danou, ale som si tieto preddavky musela vyratat sama v DP z roku 2004 na zaklade toho, ze mi vtedy dan vysla vyssia ako 20 tisic.

Celkova suma preddavku vysla na 48550 Sk. Zaplatene boli 3/4 v roku 2005 (jun, sept., december ak sa nemylim), posledna az teraz v marci 2006.

V DP 2005 je na to urceny riadok 95 alebo 98? A do jedneho z tychto dvoch riadkov napisem teda tie 3/4 z 48550 Sk? Do ktoreho?

-------

A dalsia vec, nerozumiem teraz ako mam vyratat preddavky, ktore budem platit v roku 2006. Zaklad dane minus nova odpocitatelna polozka na danovnika pre r. 2006 x 0,19 = preddavok / 4 ? Ak ano, aka je teda ta nova odp. polozka na danovnika?

A okrem toho, ak som v tomto roku doplatila 1/4 preddavkovej sumy z roku 2005 - ta je okolo 12 tisic a tento rok mi vyjde celkova suma preddavkov na cca 22 tisic. To znamena, ze v tomto roku mam doplatit uz len 10 tisic ( postupne v juni, septembri a decembri)?

Dufam, ze som to napisala zrozumitelne. Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Petka
    Ako som pochopila z tohto fora, za rok 2005 si odratam v DP len taku sumu preddavkov, ktora bola v tomto roku aj zaplatena. Zaujima ma avsak, kde a jak sa to presne uvadza.

    V mojom pripade nejde o preddavky vyberane zrazkovou danou, ale som si tieto preddavky musela vyratat sama v DP z roku 2004 na zaklade toho, ze mi vtedy dan vysla vyssia ako 20 tisic.

    Celkova suma preddavku vysla na 48550 Sk. Zaplatene boli 3/4 v roku 2005 (jun, sept., december ak sa nemylim), posledna az teraz v marci 2006.

    V DP 2005 je na to urceny riadok 95 alebo 98? A do jedneho z tychto dvoch riadkov napisem teda tie 3/4 z 48550 Sk? Do ktoreho?

    riadok 98

    -------

    A dalsia vec, nerozumiem teraz ako mam vyratat preddavky, ktore budem platit v roku 2006. Zaklad dane minus nova odpocitatelna polozka na danovnika pre r. 2006 x 0,19 = preddavok / 4 ? Ak ano, aka je teda ta nova odp. polozka na danovnika?
    90 816

    A okrem toho, ak som v tomto roku doplatila 1/4 preddavkovej sumy z roku 2005 - ta je okolo 12 tisic a tento rok mi vyjde celkova suma preddavkov na cca 22 tisic. To znamena, ze v tomto roku mam doplatit uz len 10 tisic ( postupne v juni, septembri a decembri)?

    31.3.2006 zaplatíš tú sumu, ktorú si platila v II.-IV. štvrťroku 2005
    V termínoch 30.6., 30.9., 31.12.2006 a 31.3.2007 zaplatíš výšku preddavkkov, ktoré vypočítaš teraz z DP r. 2005.

    Dufam, ze som to napisala zrozumitelne. Dakujem za odpoved.
    . .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.