Zavrieť

Porady

Ako zlegalizovať projekt na videorozhovory s hudobnými interpretmi?

Dobrý deň,chcel by som sa spýtať na môj projekt a na jeho začiatky.

Mám v pláne vytvoriť projekt,ktorý bude fungovať nasledovne.
Vytvorím účet na youtube a na fb. Na tieto stránky (bez webovej zatial) ,budem ukladať videá.

Obsah videí bude zameraný na rozhovory ,respektíve monológy interpretov.
Začnem s interpretmi z hip hopovej sub-kultúry.
Vo videu,bude natáčaný interpret ,ktorý bude hovoriť o svojom pracovnom,ale aj osobnom živote,o názoroch o hip hope a hudbe....
Videá budú delené ,podľa epizód/séria ,ktoré budú niesť názov podľa mesta,z ktorého bude dotyčný pochádzať...napr. začnem s epizódou s interpretmi z Nitry,tak názov bude Klapka č.94901 /Janko Mrkvička(to je len príklad) ,ak bude ďaľší intepret z Nitry,bude názov Klapka č.94901/Fero Petržlen .
Ak z iného mesta,bude niesť séria názov čísla podľa psč,z ktorého interpret je.

Plánujem urobiť rozhovory s interpretmi,ktorí sú menej známi,ale aj so známimi tvárami,čím by mohla byť sledovanosť a obľúbenosť tejto relácii celkom slušná.

Čo sa týka scenára,problém nemám.

Problém mám ale s tým,ako to celé zlegalizovať,aby som neporušil zákony.
Zo začiatku samozrejme nechcem natom nejak brutálne zarábať ,ak sa vyskytne nejaký sponzor/inzerent na reklamu,tak som ochotný ho tam dať,ale inak neplánujem z tohoto projektu zarábať.

Takže neviem,či si kôli tomu ,musím zobrať živnosť,alebo nie.....a či mi živnosť bude stačiť ,alebo na toto musí byť sročka ,kôli základnému ímaniu a možným rizikám ?
Niesom si istý,či by toto mohlo byť pre mňa projekt,na ktorom by som si mal dávať pozor (krach,žaloby a podobne) a vytvárať kôli tomu sročku ...
Priznám sa,najjednoduchšie a najlacnejšie pre mňa by bolo ,mať živnosť,alebo ju nemať vôbec,pretože pracujem ako obyčajný zamestnanec s minimalnou mzdou....takže náklady musím dosť škrtiť.

Čo sa týka legalizácie tohoto projektu,je tam dosť veľa otáznikov,ktoré nemám zodpovedané.
Okrem toho,či si dať/nedať živnosť mám problém aj s registráciu.

Neviem kde mám všade tieto videá registrovať,aby som neporušil žiaden zákon.
Neviem,či musím vybavoť aj sozu,alebo slovgram kôli videu ....a to nehovorím ešte o tom,žeby som tam chcel dať aj nejakú intro-znelku..na začiatku a na konci.
Veľmi rád ,by som tam dával aj zostrihy,napr. ak tam budem mať nejakého interpreta,tak by som rád dal do videa aj zostrih z nejakého jeho vystupenia,alebo videoklipu................(samozrejme,tohoto by som sa mohol vzdať,ak by to bolo príliš náročné na legalizáciu a náklady)

Predovšetkým mi ide o tie rozhovory (monology) pretože cielom tohoto projektu je čo najviac priblížiť interpreta poslucháčovi a zviditelniť aj tých intepretov,ktorí niesú úplne komerční,ale robia kvalitnú hudbu.

Prvé série chcem robiť pre hip hopovú sub-kultúru ale rád by som v budúcnosti pokračoval aj s inými hudubnými štýlmi.

Ak máte niekto skúsenosti s videprojektami,alebo niečím podobným budem rád,ak mi pomôžete hlavne čo sa týka zákonov.Nerád by som robil niečo,čo porušuje zákony .

Samozrejme hladal som aj sám,ale priznám sa,že som sa nedočítal nič,čo by mi pomohlo.Vôbec neviem,čo musím urobiť,aby som mohol zobrať kameru a začať natáčať.
Kameru a priestory a interpretov mám vybavených,síce kamera je taký stred skvalitou a priestor budem meniť pravidelne,ale s týmto by problém nebol.


Čo sa týka strihu videa....neviem ,či musím udávať kto to bude strihať,tak isto grafiku neviem či musím udávať,kto sa podielal napr. na tvorbe loga a podobne.

Viac-menej to budem robiť svojpomocne na začiatku bez nejakej firmy takže nemám skúsenosti s tým ako neporušiť autorské práva a podobne.

Za všetky rady vopred ďakujem .Hlavne potrebujem naviesť na zákony ,ktoré nesmiem porušiť.Ďakujem a prajem príjemný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako zlegalizovať projekt na videorozhovory s hudobnými interpretmi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.