Zavrieť

Porady

Ako sa v projekte uvadza/vypocita spolufinancovanie projektu?

chcem ziadat o grant pre obcianske zdruzenie,no vyzaduje sa odomna spolufinancovanie vo vyske 15%? Ako teda vytvorit rozpocet? Najskor vycislit sumu, ktoru realne potrebujem? uviest tuto plnu sumu do formularu? a nakoniec vypocitat zo sumy minus 15% a suma,ktora mi vyjde, tu mi Ministerstvo moze poskytnut?
Musim uviest do projektu aj to, kto mi bude dalej zvysnu sumu financovat? Cize sucasne musim ziadat prispevok od viacerych nadacii, prispevkovych organizacii,vuc...?
ak potrebujem napr. 11500€ ako vypocitam z toho 15%? (chcem porovnat,ci pocitam spravne). 9775€ mi moze poskytnut Ministerstvo a o 1725€ musim ziadat inde. do projektu ministerstva je tiez potrebne rozpisat co kupim za tych 1725€ alebo staci rozpisat len to co potrebujem za to, co ziadam od Ministerstva,cize za 9775€? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    spolufinancovanie je akási záruka, že sa nespoliehate len na zdroje od jedného subjektu, ale ste schopný zabezpečiť si financie aj od iných inštitúcií

    v projekte sa uvádza celá suma na konkrétny účel

    napr.: zakúpenie xy prístroja vo výške ..........20.000€

    požadovaná čiastka od min /lebo iného s. / .....15.000€
    vlastné zdroje............................................ 2.500€
    odhadovaný príjem z podielu /2%/ .............. 2.500€

    justafa je offline (nepripojený) justafa

    justafa
    nerozumiem moc tomu vycisleniu...viem, ze je to len priklad,ale preco prave 5000€ z plnej sumy 20000€ ma tvorit vlastne zdroje?
    na co sa udava odhadovany prijem z podielu (2%)a ako ho vypocitat,zaratat do projektu?je potrebne pocitat aj s odhadovanym prijmom?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    nerozumiem moc tomu vycisleniu...viem, ze je to len priklad,ale preco prave 5000€ z plnej sumy 20000€ ma tvorit vlastne zdroje?
    nemusí byť zloženie práve v tomto znení - ale je to oveľa dôveryhodnejšie ako by ste mali žiadať celú čiastku - väčšinou si hlavný sponzor určuje percentuálne hodnoty dotácie z celkovej požadovanej čiastky

    na co sa udava odhadovany prijem z podielu (2%)a ako ho vypocitat
    ako o.z. máte určite prijmy z podielu za predchádzajúce roky, takže viete odhadnúť sumu, ktorá vám príde tento rok
    môžete uviesť aj iné zdroje / napr - členské príspevky, dobrovoľné príspevky, dary ap.

    justafa je offline (nepripojený) justafa

    justafa
    cize za prijem z podielu sa povazuje to, kolko som zarobila min.rok napr. za clenske prispevky, vystavy, kurzy? a z tychto penazi potom mozem dotovat cast svojich vydavkov na nasledujuci rok?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    cize za prijem z podielu sa povazuje to, kolko som zarobila min.rok napr. za clenske prispevky, vystavy, kurzy? a z tychto penazi potom mozem dotovat cast svojich vydavkov na nasledujuci rok?
    vôbec nie -

    1. podiel na dani z prijmu FO a PO = 2% / ak nevieš čo to je , vysvetlím
    pravdepodobne vôbec nemáš prijmy z 2%

    2. áno, tieto prijmy / členské, príjem z výstav a kurzov / môžeš použiť na výdavky súvisiace so zameraním o.z. / to, čo si uviedla v stanovách
    alebo - ich použiť na spolufinancovanie projektu -

    justafa je offline (nepripojený) justafa

    justafa
    dakujem,
    zatial je to imaginarne, obcianske zdruzenie este zalozene nemam,cize ani s prijmami som sa zatial nestretla. najdem o tom nejaky zakon,smernicu na internete - mam k dispozicii rozne dokumenty -zakon o zdruzovani obcanov,ako zalozit obcianske zdruzenie, potom z MKSR smernice o poskytovani dotacie.vsetko len teoreticky zatial, prakticky ma toho urcite vela prekvapi,ale chcela by som sa dopredu na to co najviac pripravit,a prave o tom financovani,vedeni si uctovnictva, prijmov z podielu,dani atd. toho zatial vela neviem. Co by som si mala este doplnit a kde to najdem?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    1. založenie o.z. /MVSR, - stanovy, zakladajúca listina
    2. registrácia: IČO / ŠÚ, DIČ - daňový úrad - / kvôli 2%
    3. získavanie financií na projekt / účel vzniku o.z.
    4. vedenie účtovníctva / ak o.z. nepodniká , postačuje JÚ
    5. po splnení podmienok - /časový horizont/ registrácia u norára - prijímateľ 2%
    6. postupne iné.......

    emik je offline (nepripojený) emik

    emik
    prosim vas, ako dlho trva zalozenie, registracia, vznik o.z.?
    Nebudu sa pri posudzovani projektu pozerat nedovercivo, ak o.z. vzniklo len teraz?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    samozrejme, že je dôležité renomé, ale takisto záleží od projektu, najmä účel a spolufinancovanie sú dôležité aspekty -
    skôr ako požiadate o dotáciu / grant/ mali by ste mať za sebou dajaké vysledky - napr. organizovanie rôzných všeobecne prospešných akcií

    Ako sa v projekte uvadza/vypocita spolufinancovanie projektu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.