Zavrieť

Porady

faktura a dobropis v systeme SAP

Dobry den,

chcela by som sa spytat,ci sa da v systeme SAP vystornovat faktura, ktora je zauctovana cez objednavku tak aby sa mi pri vystornovani neotvorili v objednavke vsetky polozky,pretoze mam presne taky problem mam povodnu fakturu mam dobropis iba na urcite polozky z tej povodnej faktury a mam novu opravenu fakturu tiez na urcite polozky, ide o cenovy rozdiel, ale z troch poloziek na povodnej fakture potrebujem vystornovovat a nanovo zauctovat iba dve polozky, ale skusala som to a Sap ma nepusti to vystornovat polozkovite,lebo objednavka sa mi stale otvori na vsetky polozky, neviete niekto nejaku fintu,alebo nejaku tranzakciu v Sape na to ako to vystornovat iba nejako polozkovite ? bez toho aby som nieco neovplyvnila, je to cele nelogicke,ale vselico sme uz skusali a najhorsie je,ze dodavatel mi tvrdi,ze nevie opravit ani dobropis ani novu fakturu.

Neviem,ci je to pochopitelne,ale dufam,ze ano a velmi by som bola rada, keby ste mi niekto s tym vedeli pomoct.

Dakujem za kazdu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Cez aku transakciu to je zauctovane?

    Teoreticky, nemusite mat take storno povolene ... teda nastavene v systeme

    Stornovat sa da napr. cez MIRO alebo cez MBST.

    Pozri navod napr. tu:
    https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...49641647,d.Yms
    okuliariky toto MIRO je vlastne na strono priamo v objednavke?

    faktura je zauctovana cez MIR7

    ja potrebujem vystornovat povodnu fakturu tak aby sa mi v objednavke neotvorili vsetky polozky,ale iba urcite,ktore mam na novej fakture

    moze byt,ze to nemame nastavene v systeme

    Dakujem

    faktura a dobropis v systeme SAP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.