Zavrieť

Porady

Faktura Atos Worldline a DPH

Ahojte,

neviete ako je to s DPH na fakturach Atos Worldline -na fakture ja napisane : prenajom materialu - GO PACK -YOMANI SSL (- mal by to byt terminal na predajni)
V rozpise DPH je 0 a je tam poznamka : S41- Podla čl. 44-196 smernice o DPH ( vratenie platby).... ale neviem nic k tomu najst...

Dakujem za pomoc

emily2
Naposledy upravil emily 2 : 24.07.13 at 11:51
10 komentárov     zbaliť
sana12 Ahoj Emily2 robíš pri ich fa samozdanie? Aký dávaš vznik daňovej povinnosti?
emily 2 Ja som to vtedy nechala ako neovplyvnujuce DPH - tak mi povedali na ich zak. linke ( ale mala som dojem, ze mi moc nerozumeju). Mame odvtedy faktury 5,- € mesacne -ale samozdanenie som nerobila .... ??? Mate este niekto faktury od tohto dodavatela? -zaujimalo by ma to aj z hladiska kontrolneho vykazu ...
sana12 Každopádne treba robiť na mesačný poplatok samozdanenie, táto služby nie je oslobodená od DPH. V kontrolnom výkaze to vstupuje do časti B1
emily 2 Dakujem. Idem si to v 01/2014opravit,
No neviem co s tym minulym rokom - moc sa mi to nechce ... to by som musela robit cca 07- 12/2013 opravu DPH ( pre 5,- € fakturu) ... ????
emily 2 Idem si prave upravit v dodavateloch tu firmu ATOS... ale na fakture nie je uveden ani IČO... uvadzate tam nieco -alebo ICO a DIC ostava prazdne ?- v kontrolnom vykaze bude potom tiez DIC 0 ...
sana12 Na fa je ich IČ DPH, dolu v údajoch o firme začína písmenami BE
promont maja ... vo faktúre ( túto si každý generuje sám ...) úplne dolu je uvedené IČ DPH: BE0418547872 ...

... a čo sa týka odvolávky = tak tá je na Smernicu EÚ o spoločnom systéme DPH ...
promont maja http://europa.eu/legislation_summari.../l31057_sk.htm
sana12 promont maja na províziu robíš samozdanenie?
ivakumova ahojte, ako ste to vyriešili? mám rovnaký problém... navyše doklad o zrazených poplatkoch/provízii za platby za september 2013 je len list, žiadna faktúra, a to by som to mala tiež samozdaniť....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sana12 je offline (nepripojený) sana12

    sana12
    Ahoj,
    províziu, ktorá je vyčíslená na denných výpisoch účtujem do nákladov na účet 568. Provízia:
    Na províziu za prevody nemusia vystavovať fa podľa zákona o DPH §72, ods. 6, lebo ide o finančné služby podľa §39. ods. 1 d) oslobodené od DPH . Preto, že je to služby oslobodená od DPH nerobíš ani samozdanenie.
    Mesačný poplatok:
    Mne na mesačný poplatok vystavujú fa bez DPH, v popise je prenájom materiálu. V tomto prípade ide o službu, kde je nutné v zmysle §69 ods. 3 zákona o DPH robiť samozdanenie.

    Faktura Atos Worldline a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.