Zavrieť

Porady

Je potreba nejaké špeciálne povolenia pre podnikanie na facebooku?

Neviem či to je zaradené do správnej kategórie, snáď áno. Určite ste si všimli rôzne obchody na facebooku, ktoré sú založené ako stránky, kde ponúkajú ľudia tovar. Moja otázka je- majú/potrebujú na to nejakú živnosť/špeciálne povolenie alebo si len tak zmysleli, stiahli fotky z ebay a továr veselo predávajú?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    je jedno,kde predávaš,musíš mať živnosť.A ako si dospel k presvedčeniu,že nemajú živnosť?
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    caramelbiscuit NedospelA, pýtam sa. A to môžu objednať od niekoho druhého zo zahraničia (napr. v jednom mali veľa vecí a obrázkov posťahovaných z ebay) a potom zase predať?
    alaya1 skor mali by mat zivnost, predavaju veselo bez.l
    caramelbiscuit A nikto to nijak nekontroluje? Neviem ale v poslednej dobe sa vyrojilo na FB veľa takých stránok s bižutériou a oblečením a nikde nemajú napísané ani názov firmy ani nič podobné čo by myslím malo byť. Neviem, nevyznám sa do toho vôbec tak sa pýtam no
    kopretinka ak na stránke nenájdeš link na klasický eshop,alebo všetky informácie,ktoré by mal mať každý eshop,tak je to černota.
    caramelbiscuit Aj sa to nejak kontroluje/hrozí niečo reálne keby im na to prišli?
    kopretinka a prečo ťa to zaujíma? chceš aj ty takto "podnikať?" veď si naštuduj príslušné zákony
    caramelbiscuit hej napadlo ma to... ako študentku pre ktorú je nemožné v malom meste si nájsť brigádu padne vhod každé euro a keď ich toľko na facebooku funguje... a teraz do toho, odsúď ma
    kopretinka to si musíš sama uvážiť.........
    kopretinka nikdy nevieš,kto ťa udá....iní na to majú ŽL,odvádzajú odvody a dane,dodrbávajú ich rôzne kontroly.....a ledva vyžijú,ale svoje povinnosti si plnia.
      zbaliť

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak podnikanie cez facebok tak je potrebné si vybaviť živnostenský list a samozrejme cez facebok sa zadarmo nepodniká .Ostatné je aj napríklad tu http://www.internetove-podnikanie.sk/facebook.php
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka cez FB sa podniká zadarmo,svoju stránku si taký malý čierny podvodník obhospodári aj sám
    Zita5 Ale ja nepíšem o malom čiernom podvodníkovi .Tí ma nezaujímajú
    kopretinka ale zadávateľka otázky neuvažuje o riadnom podnikaní
      zbaliť

    Je potreba nejaké špeciálne povolenia pre podnikanie na facebooku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.