Zavrieť

Porady

Je mozne zapisat cestny titul z USA do obcianskeho preukazu?

Ziskal som cestny titul v USA a chcel by som si ho zapisat do obcianskeho preukazu, je to mozne?
kopretinka a aký?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    Na kerú starej materinu onú chceš mať zapísané v občaňáku niečo, čomu 73 % Slovákov nerozumie ?????????????????????????????????????????????????? ??????
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j že by chceli machrovať
    julysak Aby sa každý pýtal :
    A čo to tam píšu ?
    A potom by vysvetluvala :
    - kde to bolo
    - za čo to bolo
    - ako jej dakuvali
    - ako ju nesceli puscit
    kopretinka a 99% to v tom občianskom ani nemá šancu vidieť
    julysak Ná šak bude ukazuvat

    Ket uš nemá inšé
    PS
    Dá okružnú po Slovensku (niečo ako kedysi Zemanov volebno-propagačný autobus
    lujza.j hlavné je zaujať a porádne
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    224/2006 o občianskych preukazoch

    § 3

    (3) Do občianskeho preukazu v časti osobitné záznamy sa na žiadosť občana uvedú

    a) údaje o závažných chorobách, ktoré za určitých okolností vyžadujú okamžité podanie lieku alebo poskytnutie špeciálnej prvej pomoci po predložení potvrdenia od lekára,

    b) údaje o krvnej skupine a podskupine po predložení potvrdenia od lekára,

    c) skratka akademického titulu, vedecko-pedagogického titulu, umelecko-pedagogického titulu alebo iného titulu, alebo vedecko-akademickej hodnosti, umelecko-akademickej hodnosti alebo vedeckej hodnosti absolventa vysokej školy po predložení dokladu o udelení titulu, alebo skratka titulu, ktorý je občan oprávnený používať podľa osobitného predpisu,1) po predložení dokladu o absolvovaní vysokoškolského štúdia.

    1) § 110 ods. 5 zákona č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
    Ice dive no ja som študoval VŠ v Rakúsku, čo je členský štát EU máme x dohôd o spolupráci a uznávaní si štúdia.... a teta na policajnej stanici mi titul nechcela zapísať, že ona neviem či Viedeňská univerzia môže udeľovať tituly, nech jej prinesiem papier z našej VŠ že to akceptujú... takže asi tak čo sa týka EU a jej slobôd, na SK to neplatí

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Na získanie čestného titulu nie je potrebné absolvovať VŠ štúdium, čiže toto sa nezapisuje....

    Je mozne zapisat cestny titul z USA do obcianskeho preukazu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.