Zavrieť

Porady

Aku sparovaciu hmotu na dlazbu z prirodneho kamena?

Prosim o radu, aku sparovacku pouzit na dlazbu z kamena. Spary su hlboke 10 -20 mm a siroke 5 az 50 mm. Nenasiel som vyrobok, ktory splna uvedene parametre (Murexin, Mapei, PCI atd.). Niekde som sa docital, ze treba zmiesat cement, flexibilne lepidlo a kremicity piesok, v pomere 1:1:1 a tym vysparovat. Dakujem za rady

http://static0.asmira.com/photo/25/4...18280_1600.jpg
Naposledy upravil maco698 : 26.07.13 at 14:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    RZ Projekt je offline (nepripojený) RZ Projekt

    Statik, projektant RZ Projekt
    Vysparuj to domacou hmotou ako aj pises. Ja som kedysi tak sparoval obklady, ale bez flexi lepidla. Len cement, piesok a voda. Aby skary vyzneli estetickejsie, tak som ich pretieral mokrym resp. vlhkym stetcom. Navyse podla foto vyzera, ze to mas zastresene. Preto sa nemsis bat poveternostnych vplyvov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maco698 Vdaka. Spary mam navlhcit, pripadne natriet penetrakom? Este zozeniem pistol na sparovanie a ked nebude tak horuco, pustim sa do toho
    RZ Projekt Navlhcit urcite. Ak je to starsi podklad, tak je vhodne pouzit tzv. adhezny mostik. To jest nejaky nater na lepsie prepojenie stareho materialu s novym. Ale je to prikryte, vodorovny povrch, cize to neodpadne ako omietka, tak by som to asi az tak nekomplikoval.
    maco698 Dlazba ma cca mesiac, adhezny mostik som daval pod cementovu maltu / lepidlo. Ok, tak to navlhcim penetrakom. Je to sice zakryte, ale pri vetre sa na terasu dostane trochu vody. Dakujem za rady
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    No neviem , neviem ....

    Možno si príliš náročný , možno prílišný laik ...
    Ja som robil tiež podobnú dlažbu ( presnejšie majster ) , no nešpároval som tie chodníky a či terasu ...

    Lež obklad na studňu sa lepil práve Murexinom ...pozri , ako to vyzerá .
    Skutočnosť je ešte krajšia ...samozrejme , že po tom vybrúsení ...



    OPRAVA :
    Nie Murexin , ale Baumit Baumacol FlexUni
    http://www.baumit.sk/front_content.php?idart=6124

    POZNÁMKA :
    Pri ukladaní kameňa si mal ísť s kameňmi hlbšie do betónu , respektíve dať vyšší betón .
    Takto máš o problém viac .
    Ja osobne som ten kameň iba do betónu dával a následne vybrúsil ...( teda presnejšie povedané - majster ) ...
    Naposledy upravil buchač : 27.07.13 at 06:13
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maco698 Ani laik, ani narocny. Jednoducho, okrem jedineho vyrobku od Knaufu neexistuje skarovacka, ktorej technicky list dovoluje sirku skar 5 az 50 mm a hlbku DO 20 mm. Terasu vysparovat musim... Peggynka dik, tieto linky su mi zname :-)
    buchač OPRAVA príspevku ...
    maco698 Presne tak som to aj robil, kamene nie su polozene, ale ulozene v malte gumene kladivo si co-to odkleplo.. preto su miestami spary hlboke len 1 az 2 cm. Viem, ze som to touto maltou mohol rovno aj sparovat... Cim sa ten kamen brusil? Ten beton casom zvetra, odhadovana zivotnost je cca 5 rokov, rovnako ako pri sparovani len flexilepidlom.
    buchač Životnosť je dlhšia ...videl som na vedľajších ( podobných ) stavbách ...a to nedávali toľko betónu ako ja ...
    Brúsenie ?
    Šak vrtačka , do nej ten kotúč - oceľový kartáč ...a jedeš ...
    Tak isto sa aj kamene brúsili ....
      zbaliť

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Ak si nechal špáry najlepší je glet, jemný kremičitý piesok a cement. Keď som pridala lepidlo (aj to najkvalitnejšie) cez zimu ho narušilo a rozmrzlo. Je to piplavá robota, zvyšok dlažby som už ukladala do betónu. Jediný problém mám s poklopom na vodomernej šachte, poklop je hlboký 4 cm a čistý betón je krehký, tak keď sa s poklopom manipuluje láme sa.
    0.jpg  
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maco698 ako to bolo sparovane? so sparovacou pistolou? asi nie celoplosne, vyliatim a naslednym umytim kamenov..
    pmajap Tie prvé pri dverách som špárovala, vrecúškom čo sa zdobia torty, jemný piesok a veľa cementu, špachtľou "zavibrovala" a keď trochu zavädlo pocukrovala cemenrom a opatrne umyla skaly. Tie na obrázku sú celoplošne do betónu, lepšie sa ukladajú hrubšie skaly od 2 do 8 cm.
    pmajap Cement nesmie byť riedky, ja som sa ulakomila na tenké platne za dobrú cenu a vymŕzajú, museli ísť do redšieho betónu a nedali sa pekne uložiť - lietajú
      zbaliť

    Aku sparovaciu hmotu na dlazbu z prirodneho kamena?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.