Zavrieť

Porady

Uzávierky ERP

Prosím vás, je povinná mesačná uzávierka ERP? Viem že dennú robiť musíme, ale aj mesačnú?Každá účtovníčka mi hovorí inak, a už mám v tom chaos..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    NIe je povinnosť robiť mesačnú uzávierku.
    Je to len na dohovore s účtovníčkou, akou formou bude účtovať tržby. Ak denne, stačia jej denné tržby, ak mesačne (chceš ušetriť za účtovné práce) tak vytlačíš mesačnú závierku. Môžeš sa rozhodnúť aj tak, že budeš tlačiť týždennú intervalovú závierku.... záleží len a len na dohovore s účtovníčkou.

    Ja osobne mám s klientmi dohodnutú mesačnú závierku. Vždy mi ju vytlačia.

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    Už mesačnú uzávierku robiť nemusíš, je to na tebe ako sa rozhodneš. Moji klienti si robia denné uzávierky a kedže máme soft, ktorý je online aj si ich väčšina z nich nahadzuje ešte v ten deň do poklande, zo dvaja mi dajú mesačné tržby v exe tabuľke spolu s kópiami denných uzávierok a ja zúčtujem na konci mesiaca.

    btw: každá účtovníčka má svoj systém a na ten ťa "chce obrátiť"
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mystya Ďakujem vám velmi pekne, pomohli ste mi..
    veronikasad Pre účtovníčku je dobré vytlačiť intervalovú mesačnú uzávierku. Tržby ti účtuje denne alebo mesačne (jedným zápisom) ?
    Dajanka nemali by sa tržby účtovať denne do pokladne?
    kremienok76 nemusíš, ak peniaze nechávaš v ERP a neodvádzaš ich do nejakej inej pokladne, ja mám napr, office, kam si ich odvedie klient teda urobí výber z ERP a vloží si cash do office pokladne, alebo priamo do banky... tržbu si môžeš zaúčtovať do výnosov a DPH ako si určíš v smernici alebo v účtovnom rozvrhu, alebo....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.